IIId w piekarni

Dnia 4 października uczniowie klasy III d gościli w piekarni Pana Arkadiusza  Wojciechowskiego. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Uczniowie słuchając opowiadania zwiedzili pomieszczenia, w których nieustannie wre praca przy produkcji pieczywa. Obserwowali urządzenia używane do przygotowania i wypieku chleba, poznali składniki i etapy jego powstawania. Duże wrażenie wzbudził wielki piec do wypieku pieczywa a także  temperatura panująca w pomieszczeniach. Nie zabrakło także poczęstunku, którym były wypieki piekarni. Było interesująco, pachnąco i smacznie.

Dziękujemy właścicielowi Panu Arkadiuszowi Wojciechowskiemu za możliwość zwiedzenia piekarni, poznania pracy piekarza i zapoznania z tajnikami wypieku pieczywa.

Design by Samba-AnaCom | Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie im. Mikołaja Kopernika | Licznik : 290337