III Młodzieżowa Sesja Rady Miejskiej
13 czerwca w ramach uroczystości związanych z 670 rocznicą lokacji Lipna odbyła się uroczysta III Młodzieżowa Sesja Rady Miejskiej w Lipnie. Młodzi przedstawiciele trzech szkół podstawowych zasiedli na miejscach przeznaczonych dla radnych w nowej Sali Posiedzeń miejskiego ratusza. Atrakcją tegorocznych obrad była transmisja na żywo w Internecie. Sesja tradycyjnie rozpoczęła się hymnem, po którym uczniów w imieniu Rady Miejskiej w Lipnie przywitał Wiceprzewodniczący RM Wojciech Maciejewski. Lipnowska młodzież przedstawiła swoją opinię na temat: „Tradycja i nowoczesność? Młodzi mieszkańcy Lipna a fundamenty świata wartości.” W trzech punktach obrad dyskutowano nad istotą i rolą tradycji w funkcjonowaniu społeczeństwa, nowoczesnością jako zjawiskiem społecznym oraz fundamentami świata wartości. Moderatorem obrad był Krzysztof Kowalewski z Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Julia Wiśniewska, Marta Jakóbowska, Julia Murawska, Natalia Wawrowska i Aleksander Koszczka pod kierunkiem p. Marzeny Cywińskiej. Mieli za zadanie przybliżyć temat "Istota i rola tradycji w funkcjonowaniu społeczeństwa." Młodzi radni w formie wolnych wniosków przedstawili również swoje propozycje na uatrakcyjnienie naszego miasta. Na zakończenie Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik podziękował wszystkim za przybycie i przygotowanie ciekawych wystąpień. Po sesji, dla młodych radnych przygotowano poczęstunek – pyszne pizze i lody.
Młodzi WOPR- owcy
Uczniowie klasy 4c z wychowawcą p.Marcinem Makowskim pojechali 12 czerwca na wycieczkę do siedziby Lipnowskiego WOPR w Skępem nad jez. Wielkim. Uczniowie brali udział w integracyjnej grze terenowej, zakończonej odnalezieniem skarbu oraz mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem stosowanym w ratownictwie wodnym i przepłynięcia się łodzią motorową.
Wycieczka do Gdyni
11 czerwca uczniowie klas 4 A,B,C,D z opiekunami p. Z.Napiórskim, p. A.Sikorską, p.S.Jasińską i p. dyrektorem J. Góździem udali się na wycieczkę do Gdyni. Wycieczka była super - rano popłynęliśmy w rejs pirackim statkiem, a później poszliśmy na mecz Mistrzostw Świata U20🙂 Bardzo głośno kibicowaliśmy🇮🇹⚽️🏆i dostaliśmy od włoskiej drużyny prezenty😍 Pełni wrażeń wróciliśmy do domu🙂
Bal 8 - klasisty
7 czerwca uczniowie klas VIII bawili się na BALU 🥳 niezapomniana impreza na długo pozostawanie w pamięci 💃🕺 wspaniała atmosfera, super muzyka i wiele wzruszających chwil 💝 ogromne uśmiechy wywołała też foto-budka 😁 było super 👍