Dzień Sztuki w naszej szkole
Za nami wspaniały pierwszy Dzień Sztuki w naszej szkole! Dzień Sztuki został ustanowiony w Dzień urodzin wielkiego artysty renesansu - Leonarda da Vinci i przypada 15 kwietnia. Z tej okazji klasa V b wraz z Wychowawczynią, panią Dorotą Wojtal (z gościnnym występem Liliany z VII a) wystąpiła jako galeria żywych obrazów na szkolnym holu. Można było podziwiać portretowane postacie z dzieł Ślewińskiego, van Gogha, da Vinci, Boznańskiej, Vermeera i wielu, wielu innych. Uczniowie przygotowali rekwizyty i stroje i przez dwie przerwy pozowali do zdjęć z uczniami i nauczycielami z naszej szkoły. Zaproszeni do zabawy uczniowie spisali się wspaniale, jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak ożyły na naszych oczach obrazy, które do tej pory podziwialiśmy tylko w muzeach lub w internecie. Młodsze klasy miały okazję namalować wspólny obraz na folii, każdy mógł poczuć się artystą tego wyjątkowego dnia! Dzień Sztuki przygotowały panie Dorota Wojtal i Marta Turska.
XXXVI edycja matematycznej Ligi Zadaniowej
Zakończyliśmy tegoroczne zmagania XXXVI edycji matematycznej Ligi Zadaniowej, którego organizatorami są:  Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych  Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współorganizatorami konkursu są:  Wydział Oświaty Urzędu Miasta Torunia  Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli przy CKU w Toruniu  Od roku 2009/10: Kujawsko - Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W trzech etapach rejonowych, które odbywały się w soboty: 18.11.2023r., 20.01.2024r. i 6.04.2024r. z naszej szkoły brało udział 13 uczniów z klas VI przygotowywanych przez p. Zbigniewa Napiórskiego oraz 4 uczniów z klas VII przygotowywanych przez p. Natalię Bolewicz.
Ćwierćfinał Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Po zwycięstwie w zawodach powiatowych w koszykówce chłopców uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ćwierćfinale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach, które odbyły się 10 kwietnia w Rypinie, nasi koszykarze zajęli III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 8. W skład drużyny weszli: Dubicki Adrian, Klaban Daniel, Podlasiński Adrian, Rybacki Rafał, Cendrowski Jakub, Grębowski Szymon, Korytowski Piotr.
VIII Powiatowy Maraton Czytelniczy
W związku z faktem odbycia się w dniu 04.04.2024 r. VIII Powiatowego Maratonu Czytelniczego w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, Biblioteka Szkolna SP3, jako opiekun tego wydarzenia, pragnie poinformować o niebywałym sukcesie naszych uczniów. W konkursie szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Górzyńska z klasy VIIc, a trzecie miejsce zajęła Liliana Sujkowska z klasy VIIa. Laureatom gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i dzielne reprezentowanie naszej szkoły w tym doniosłym wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy również naszym nauczycielom polonistom, pani Beacie Brzezińskiej, Elżbiecie Rybickiej i Dorocie Wojtal, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniach uczniów do konkursu, przyczyniając się tym samym do osiągniętych przez nich sukcesów. Raz jeszcze gratulujemy wspaniałych wyników i zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w podobnych wydarzeniach literackich w przyszłości. Beata Leonik