Wycieczka: Wrocław – Kolina Jeleniogórska

W dniach 4-5 maja uczniowie klas III-VI wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Jechaliśmy prawie 7 godzin autokarem z przerwami na odpoczynek i posiłki. Całą drogę padał deszcz, a Wrocław przywitał nas pogodnie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Afrykarium, najbardziej podobał nam się szklany tunel, w którym nad naszymi głowami przepływały ławice ryb, płaszczki, rekiny i żółw morski. Później przeszliśmy przez wrocławskie Zoo do parku fontann obejrzeć piękny spektakl „Woda-dźwięk”. Następnie spacerowaliśmy po starym mieście. Obejrzeliśmy ratusz, zabytkowe kamieniczki i szukaliśmy krasnali. Później pojechaliśmy pod galerię i szybkobieżną windą wjechaliśmy na 49 piętro Sky Tower. Z wysokości ponad 200m., najwyższego punktu widokowego w Polsce podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Po zakończonym zwiedzaniu pojechaliśmy do Karpacza, do pensjonatu Admirał, gdzie czekały na nas przytulne pokoje, obiadokolacja, dyskoteka i nocleg. Drugiego dnia po pysznym śniadaniu wraz z panią przewodnik zwiedzaliśmy Karpacz, miasto położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Zobaczyliśmy Skwer Zdobywców, pomniki Liczyrzepy Gór. Później pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby, mimo brzydkiej aury miło spędziliśmy czas nad Wodospadem Kamieńczyk. Spacerowaliśmy też po centrum Szklarskiej Poręby i wydaliśmy ostatnie pieniądze na pamiątki. Bardzo późno zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
W Skansenie

Niebieski Marsz

Tolerancyjna Trójka wyruszyła dziś na Niebieski Marsz. W ten sposób chcielibyśmy pokazać wszystkim, że tolerancja nie jest nam obca i włączamy się w obchody miesiąca wiedzy na temat autyzmu. Wszyscy w niebieskich strojach, z niebieskimi balonami i transparentami dotarliśmy na Plac Dekerta, gdzie czekali na nas Burmistrz Miasta Lipna Pan Paweł Banasik, Zastępca Burmistrza Pani Jolanta Zielińska, Sekretarz Miasta Pani Renata Gołębiewska, radna Rady Miejskiej Pani Maria Wojtal. Pan Burmistrz powitał nas serdecznie i pogratulował inicjatywy. Uczniowie wręczyli pamiątkę - wywiad z naszym Dyrektorem Panem Jackiem Goździem, który ukazał się w ogólnopolskim kwartalniku "Matio".
Święto Wiosny

Wycieczka do Torunia

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 |

Design by Samba-AnaCom | Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie im. Mikołaja Kopernika | Licznik : 346387