NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
Szkoła nasza realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup książek do biblioteki szkolnej (w tym: 12000 zł- przyznane wsparcie, 3053,36 zł- wkład własny). Zakupy poprzedzone były konsultacjami wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Zakupiono 905 książek, głównie nowości wydawnicze, bestsellery, lektury szkolne, książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Uwzględniono także potrzeby niepełnosprawnych- zakupiono książki z dużą czcionką, książki obrazkowe, poruszające swoją tematyką problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym. Wzbogacenie i uaktualnianie księgozbioru pozwala uczniom atrakcyjnie spędzać czas w bibliotece, rozbudza zainteresowania, daje szerokie możliwości edukacyjne, inicjuje nowe, ciekawe działania na rzecz promowania czytelnictwa.
Radosnych Świąt
Życzymy wszystkim, by czas Świąt Bożego Narodzenia był pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni Wasze marzenia. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia, prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych i ośnieżonych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lipnie
Świąteczna paczka
ORGANIZATORZY AKCJI PRAGNĄ PODZIĘKOWAĆ SPOŁECZNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LIPNIE, WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI DLA UBOGICH RODZIN Z NASZEJ PARAFII i MIASTA LIPNA. Tylko dzięki wspólnemu działaniu możliwe stało się wsparcie rzeczowe osób z najuboższych rodzin. Dziękujemy za piękny dar serca. ORGANIZATORZY
Brawo!
Brawo dla naszych najmłodszych recytatorów! Jula Kałmuk oraz Maja Górczyńska, uczennice z klasy IIc reprezentowały "Trójkę" w pilskim konkursie pt. „Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów w inscenizacji dziecięcej’’. Uczestników oceniało jury w składzie: Małgorzata Dobrańska i Zuzanna Przeworska. Drugoklasistki przywiozły ze sobą I miejsce - Julia Kałmuk, wyróżnienie- Maja Górczyńska. Gratulujemy!!!