Nasi uczniowie \ Klasa Ic

WITAMY W KLASIE

IC smileyyeswink

ROK 2017/2018

To my: Rafał, Patryk, Maja D., Maja G., Julia, Dominik, Maja K., Bartłomiej, Zofia, Katarzyna, Filip, Jakub, Łukasz, Lena P., Amelia, Maja S., Lena S., Paweł, Oliwier, Dawid, wych. Katarzyna Ługowska

6.09.2017r. - mamy klasową maskotkę!!!

W środę przybyła do nas papuga, nazwaliśmy ją Rara. Rara, to nasza przyjaciółka i pocieszanka. Możemy się do niej przytulać i opowiadać jej o naszych smutkach i zmartwieniach. Dobrze mieć taką Rarę w klasie!!!

7.09.2017r. - zwiedzamy szkołę!

Dziś odwiedziliśmy wybrane szkolne pomieszczenia, m. in. sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, świetlicę, kuchnię, salę gimnastyczną, bibliotekę, stołówkę, gabinet lekarski, szatnie i toalety. Dowiedzieliśmy się, jakie jest ich przeznaczenie, kto w nich pracuje i jak się w nich należy zachować. Nasza szkoła, to bardzo duuuuży budynek.

8.09.2017r. - zabawy integracyjne!!!

13.09.2017r. - wycieczka na skrzyżowanie dróg!

W klasie już od dłuższego czasu rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie ustaliliśmy, jakie zasady musimy stosować, żeby bezpiecznie poruszać się po drodze. Postanowiliśmy zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce i wybraliśmy się na najbliższe skrzyżowanie dróg. Wycieczka była bardzo udana!!!

14.09.2017r. - Sprzątanie Świata!!!

21.09.2017r. - wycieczka do Skłudzewa!!!

28.09.2017r. - Europejski Dzień Języków Obcych!!!

29.09.2017r. - Dzień Chłopaka!!!

3.10.2017r. - Dary Jesieni!!!

11.10.2017r. - pomagamy dzieciom z Afryki!!!

Nasza klasa wzięła udział w III edycji Akcji "Kup Pan szczotkę!". Zebraliśmy szczoteczki do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

16.10.2017r. - wycieczka do parku!!!

19.10.2017r. - spotkanie z pisarzem!!!

Dziś odwiedził nas przemiły gość- P. Jacek Cudny - autor wierszy dla dzieci. Pan Jacek przeprowadził w klasie konkurs, który wygrała Lena P. Nagrodą była płyta, audiobook z wierszami P. Jacka pt. "Król Zajączek". To był bardzo udany dzień!!!

27.10.2017r. - eliminacje szkolne "Mówimy wierszem"!!!

W piątek odbyły się eliminacje szkolne do VI Konkursu Interpretacji Teatralnej dla najmłodszych „Mówimy wierszem”. Do konkursu zgłosiło się 11 uczestników w dwóch  kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria wiekowa klasy I , druga kategoria wiekowa klasy II i III. Spośród wszystkich uczestników konkursu jury wyłoniło I i II miejsce z każdej grupy wiekowej.  Do finału przeszła nasza koleżanka Maja Górczyńska, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!!!!

30.10.2017r. - Pasowanie Na Ucznia!!!

W poniedziałek, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie oficjalnie zostaliśmy przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

18.11.2017r. - Brawa dla Mai!!!

W kinie Nawojka odbył się VI Konkurs Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych „Mówimy wierszem”. W konkursie wzięły udział dzieci z powiatu lipnowskiego w wieku 6, 7, 8 i 9 lat. Naszą klasę reprezentowała Maja Górczyńska, która za swoją interpretację wiersza „Słoń” Aleksandry Brejzy otrzymała od jury I miejsce. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!!!

24.11.2017r. - Wieczór Poezji yes

W dniu 24 listopada w naszej szkole odbył się Wieczór Poezji poświęcony pani Wandzie Chotomskiej. Naszą klasę reprezentowały trzy koleżanki: Julia Kałmuk, Maja Kamińska, Lena Studzińska. Dziewczynom gratulujemy wspaniałej prezentacji!!! smiley

6.12.2017r. - Mikołajki!!!

8.12.2017r. - Odblaskowe pierwszaki!!!

Wraz z pierwszakami z lipnowskich szkół spotkaliśmy się z policjantami z lipnowskiej komendy, Burmistrzem Miasta Lipna Pawłem Banasikiem oraz Eweliną Fuminkowską  - redaktor naczelną z „Tygodnika Lipnowskiego”. Otrzymaliśmy elementy odblaskowe, które przyczynią się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa na drogach. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli nam zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

21.12.2017r. - stroimy choinki!!!

22.12.2017r. - Wigilia Klasowa!!!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim wiary, co góry przenosi, nadziei, co nigdy nie gaśnie i miłości w każdej ilości. Wesołych Świąt Narodzenia Pańskiego życzy klasa Ic z wychowawczynią angelheart

heart Szczęśliwego Nowego Roku 2018r. !!!! yes

3.01.2018r. - mamy rybkę!!!

Od dłuższego juz czasu marzyliśmy o małej rybce w naszej klasie. Marzenia się spełniają, bo  od dziś jest z nami rybka. Nie ma jeszcze imienia, ale jak tylko dokonamy wyboru z wielu propozycji, natychmiast Was o tym poinformujemy. To był dzień, który dał nam wiele radości!

4.01.2018r. - Oto jest "Piorun" !!!

8.01.2018r. - wycieczka do Bydgoszczy!!!

Design by Samba-AnaCom | Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie im. Mikołaja Kopernika | Licznik : 308487