Liga Zadaniowa

„Matematykami na ogół zostają osobnicy, którzy w szkole nie byli w stanie nauczyć się wielu niepotrzebnych rzeczy”

„Matematyka nie może wypełnić życia, ale jej nieznajomość już niejednemu je wypełniła.”

H. Steinhaus

Koło matematyczne dla klas V i VI „Liga zadaniowa” zrzesza miłośników matematyki, którzy pragną doskonalić swoje zdolności, stwarza możliwość rozwoju zainteresowań. Uczniowie rozwiązując zadania, krzyżówki, algebrafy i rebusy matematyczne, rozwijają zdolność logicznego myślenia. Samodzielność, dyskretna inspiracja i kierowanie przez nauczyciela rozwojem ucznia daje możliwości pobudzania i wytwarzania cech charakterystycznych aktywności matematycznej: twórczego myślenia, odbierania, przetwarzania, wykorzystywania informacji matematycznej, umiejętności poprawnego wykorzystania definicji, samokontroli, aktywnych reakcji na pojawianie się sprzeczności, logiki. Poprzez pracę indywidualną i w zespole kilku osobowym można rozwijać zdolności, zainteresowania i pasję poznawczą co pomaga w przygotowaniu oraz motywuje do udziału w różnych konkursach matematycznych.

Opiekunem koła jest mgr Marzena Cywińska.

Więcej informacji o działalności koła i ciekawe zadania matematyczne znajdziesz na stronie:

2014/15

laugh Mikołaj Poćwiardowski uczeń klasy V uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

laugh Mikołaj Poćwiardowski wyróżnienie w konkursie "Liga zadaniowa"

laugh Drużyna piątoklasistów składzie: Paulina Zalewska, Kamila Osińska i Mikołaj Poćwiardowski  pokonała 6 najlepszych drużyn szóstoklasistów powiatu lipnowskiego zdobywająć I miejsce w międzyszkolnym konkursie „POTYCZKI MATEMATYCZNE” pod patronatem burmistrza miasta i gminy Skępe

laugh Mikołaj Poćwiardowski uzyskal "bardzo dobry" wynik w konkursie "Kangur matematyczny"

laugh Mikołaj Poćwiardowski II miejsce w konkursie SP2

2013/14

wink I miejsce drużyny w składzie:ALeksandra Suska, Natalia Hass w międzyszkolnym konkursie „POTYCZKI MATEMATYCZNE” pod patronatem burmistrza miasta i gminy Skępe

laugh Mikołaj Poćwiardowski "bardzo dobry" wynik w konkursie "Kangur matematyczny"

laugh Aleksandra Suska - wyróżnienie w konkursie "Liga zadaniowa"

W dniu 9.04.2015 r. już po raz dwunasty w Szkole Podstawowej w Skępem odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „POTYCZKI MATEMATYCZNE” pod patronatem burmistrza miasta i gminy pana Piotra Wojciechowskiego. W ostatniej edycji wzięło udział 7 drużyn. W konkursie brali udział uczniowie z SP nr 5 w Lipnie, SP nr 3 w Lipnie i z SP w Czermnie oraz 4 drużyny z naszej szkoły.

Uczniowie prezentowali wysoki poziom przygotowania do konkursu, w związku z czym odbyły się 3 dogrywki w formie ustnej. Do trzeciego etapu zakwalifikowały się 3 drużyny, które walczyły o zwycięstwo. I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie w składzie: Mikołaj Poćwiardowski, Kamila Osińska i Paulina Zalewska - nauczyciel przygotowujący pani Marzena Cywińska.

Następnie 2 drużyny walczyły o II miejsce, które przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Skępem z klasy VI b w składzie: Łukasz Słupecki, Patryk Suchara i Mikołaj Elwertowski – nauczyciel przygotowujący pan Jacek Płoszyński. III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Skępem w składzie Oliwia Matyjasik, Michał Bodenszac i Filip Lipiński – nauczyciel przygotowujący pani Jolanta Karpińska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a zwycięskie drużyny wspaniałe nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Skępe pana Piotra Wojciechowskiego

Dnia 21 lutego odbył się w Skępem konkurs "Potyczki matematyczne" pod patronatem Burmistrza Miasta Skępe. Naszą szkołę reprezntowała drużyna w składzie: Monika Matysiak, Monika Piotrowska i Monika Witkowska. Byłyśmy prawie najlepsze i zajełyśmy II miejsce.

Design by Samba-AnaCom | Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie im. Mikołaja Kopernika | Licznik : 290337