English is Fun

"English is Fun"

W naszej szkole uczymy się języka angielskiego. Wiedzę zdobytą na lekcjach wykorzystujemy w sposób praktyczny biorąc udział w wielu konkursach, apelach i występach, gdzie prezentujemy swoje umiejętności oraz zachęcamy do nauki języków.

Język angielski i jego nauka jest bardzo ważna, ale dla nas to również zabawa!

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków i z tej okazji od kilku już lat w naszej szkole organizowany jest Dzień Języków Obcych. Co roku staramy się aby impreza ta była ciekawa i orginalna. Razem z uczniami nauczyciele języka angielskiego przygotowują przedstawienia i występy, organizują konkursy i gry. Podczas zabawy uczniowie poznają historię, kulturę, zwyczaje oraz ciekawostki związane z życiem w innych krajach.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

"TEST OXFORD PLUS"

Co roku w naszej szkole odbywa się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego organizowany przez firmę Armercom S.A. z Poznania.

Do konkursu może się zgłosić każdy uczeń z klas IV - VI. Konkurs jest w formie testu i sprawdza ogólne umiejętności językowe, gramatyczne i leksykalne. Uczniowie otrzymują zestaw około 20 pytań i zaznaczają poprawną odpowiedź A, B lub C. Odpowiedzi są przesyłane do siedziby firmy w Poznaniu i sprawdzane.Każdy uczestnik konkursu otrzymuje dyplom i drobną nagrodę rzeczową np. długopis, smycz czy notes. Najlepsi otrzymują ponadtoksiążkow nkowe i biorą udział w losowaniu nagród rzeczowych takich jak np. netbook czy aparat cyfrowy. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wniesienie opłaty w wysokości około 7 zł. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Anna Socha.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

"English Is Fun"

W bierzącym roku szkolnym odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "English is Fun" zorganizowanego przez nauczycieli języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lipnie pod patronatem Urzędu Miasta Lipna oraz wydawnictwa Oxford University Press.

Pomysłodawcami oraz autorami konkursu są p. Anna Socha i Aneta Poliwko, nauczyciele języka angielskiego w SP3. Konkurs językowy ma na celu przedewszystkim promowanie nauki języków obcych, uczniom umożliwia on sprawdzenie swojej wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz umiejętności językowych.

Konkurs odbył się 26 kwietnia 2013 roku i wzięło w nim udział 7 szkół: SP 2 Lipno, SP 5 Lipno, SP Jastrzębie, SP Radomice, SP Karnkowo, SP Maliszewo i SP 3 Lipno.

Nasi laureaci:

I miejsce : Graczkowska Weronika

SP 5 Lipno

II miejsce : Kosińska Anna

SP 3 Lipno

III miejsce : Rzymski Oskar

SP Karnkowo

Wyróżnienia:

Sztubecka Gabriela - SP 3 Lipno

Pesta Maciej - SP 2 Lipno

Przybylski Mateusz - SP 5 Lipno

W konkursie wzięło łącznie udział 30 uczniów (również z klas V). Każdy uczeń otrzymał upominek, natomiast laureaci oraz uczniowie wyróżnieni nagrody książkowe ufundowane przez panią Burmistrz Miasta Lipna Dorotę Łańcucką oraz wydawnictwo Oxford University Press. Upominki oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu ufundował pan Dyrektor SP3  Jacek Góźdź.

Design by Samba-AnaCom | Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie im. Mikołaja Kopernika | Licznik : 290337