Ś w i e t l i c a

jest czynna

od poniedziałku do piątku

w godzinach 07:00-16:30

Po lekcjach dzieci zapisane do świetlicy mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Oprócz zajęć indywidualnych jak rysowanie, budowanie z klocków czy układanki, odbywają się tu zajęcia dla całej grupy: plastyczne, ruchowe, integrujące grupę i pozwalające w miły sposób spędzić czas oczekiwania na rodziców.

Mikołajki

6 grudnia w świetlicy rozmawialiśmy o historii świętego Mikołaja, o tym, czy naprawdę istniał, opowiadaliśmy o prezentach i ...rózgach.

Nasze zabawy z chustą

Akcja "Opatrunek na ratunek"

Wraz z dziećmi z naszej szkoły i Wychowawcami włączyliśmy się w akcję "Opatrunek na ratunek" dla Fundacji Redemptoris Missio.  Dla szpitali misyjnych zebraliśmy ponad 1700 opatrunków, bandaży, opakowań plastrów, waty, igieł, strzykawek i rękawiczek jednorazowych. Paczka ważyła ponad 10 kilogramów!

Dziękujemy Rodzicom, dzieciom i Wychowawcom za udział w akcji!

Akcja "Kup pan szczotkę"

Nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Zebraliśmy 129 szczoteczek do zębów dla afrykańskich dzieci :)

Nasze zabawy plastyczne

Klasa VI b wraz z wychowawcą

świetlicy wzięła udział

w Sprzątaniu Świata

Rok szkolny 2016/2017

W połowie marca na boisku naszej szkoły pojawiła się siłownia zewnętrzna! Starsze dzieci miały okazję wypróbować nowe sprzęty.

Nasze zabawy plastyczne

Pięknymi pracami plastycznymi chcemy przywołać wiosnę. Dziękujemy za pomoc pani Małgorzacie Wojciechowskiej :)

***

Dnia 28 lutego 2017 odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką, Elżbietą Jasińską. Pani pielęgniarka zapoznała grupę świetlicową z zasadami pierwszej pomocy, jak dzieci mogą sobie radzić w nagłych przypadkach, dokąd dzwonić i jak rozmawiać z ratownikami. Dzieci obejrzały również wyposażenie apteczki pierwszej pomocy i poznały zastosowanie poszczególnych przedmiotów przy udzielaniu pierwszej pomocy.

***

Dnia 22 lutego odbyło się spotkanie z Panem aspirantem Sylwestrem Zglinickim, przewodnikiem psa policyjnego. Dowiedzieliśmy się, jak pracują zwierzęta i jakie warunki musi spełnić pies, aby zostać policjantem. Dziękujemy Panu za ciekawe i pouczające spotkanie!

Dzieciaki!

Mamy nadzieję,

że ferie zimowe

minęły wesoło

i bezpiecznie :)

Malujemy świąteczne

i zimowe wzory

Przyozdobiliśmy pomieszczenie świetlicy oraz tablicę naszych prac na korytarzu wzorami świątecznych kolorowanek. Dziękujemy za pomoc pani Gosi Wojciechowskiej, która udostępniła nam wspaniałe materiały :)

Lepimy bałwanki

z masy plastycznej

Ulepiliśmy dziś bałwanki

ze specjalnej masy plastycznej,

której recepturę pani Marta

przywiozła z warsztatów

zmysłoplastyki, które odbyły się

w Warszawie:)

Zabawa z masą jest naprawdę super!

"Dary jesieni".

Spotkanie z panią weterynarz

Dnia 12 października nasza grupa spotkała się z panią weterynarz, Emilią Marciniak. Przyswoiliśmy mnóstwo nowych wiadomości, między innymi, jak rozpoznać, że nasz pupil choruje, czy z wścieklizną można walczyć i w jaki sposób, jak leczymy chorą rybkę i co zrobić, kiedy w lesie znajdziemy samotną sarenkę. Pani weterynarz opowiedziała nam o swojej pracy, o tym, jakie zwierzęta dziś gościła w swoim gabinecie, co trzeba zrobić, aby zostać weterynarzem. Dziękujemy Pani za wizytę w naszej świetlicy!

Nasze zajęcia integracyjne

A tak bawimy się na zajęciach

integracyjnych z chustą :)

Sprzątanie świata

Dnia 15 września 2016 r. na 3 lekcji

odbyła się w naszej szkole

akcja sprzątania świata.

Dzieci z klasy IV c

wraz z wychowawcą świetlicy

przyczynili się do utrzymania

czystości na osiedlu Armii Krajowej.

Sprzątanie to też świetna zabawa!

********

Dzień dziecka

Nauka i zabawa

w innych krajach