Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele „Trójki” pod kierunkiem ratowników WOPR włączyli się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Ma to związek z prowadzonym przez WOŚP Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu w szkołach podstawowych w całej Polsce powszechnie uczy się zasad pierwszej pomocy.