Ciepła szkoła
Ciepła szkoła

Trwają pracę związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie. Inwestycja obejmuje cały budynek SP, tzn. budynek główny wraz z łącznikiem oraz salą gimnastyczną. Zakres prac w ramach projektu obejmuje m.in: docieplenie ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie ścian piwnic i ścian fundamentowych, ocieplenie stropodachu, demontaż starych obróbek blacharskich i podokienników zewnętrznych, rynien i rur spustowych, krat okiennych, modernizacja systemu c.o., w tym wymianę istniejącego węzła ciepła, grzejników i rur instalacji c.o., budowę instalacji fotowoltaicznej na płaskim dachu budynku oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED. Realizacja projektu ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji CO2 poprzez termomodernizację budynku użyteczności publicznej. Wykonawcą zadania jest firma INSTALBUD, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu.

Czytaj więcej

Słowo i ja
Słowo i ja

W dniu 5.03.2019r odbył się II szkolny konkurs recytatorski "Słowo i ja“ organizowany przez Monikę Falkowską i Katarzynę Janiszewską. W konkursie wzięło udział siedmioro uczestników z pierwszej kategorii wiekowej klasy 4-6.Tematem przewodnim konkursu był świat roślin w literaturze. Wszyscy uczestnicy zachwycili jury swoim przygotowaniem i zaangażowaniem. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie Pani Anna Sawicka-Borkowicz i Pani Agnieszka Szymczak-Sławkowska. Pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Grzywińska, drugie miejsce Gabriela Impert, trzecie miejsce Iga Gołębiewska, wyróżnienie otrzymała Natalia Trzcińska wszystkim uczestnikom jak i nauczycielom przygotowującym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej

EKO-lider
EKO-lider

Na zaproszenie Pani Katarzyny Korbeckiej odwiedziliśmy grupę Biedronek, Żabek i Motylków z przedszkola. Program zajęć dotyczył tematyki ochrony środowiska od najmłodszych lat. Starsze koleżanki przeprowadziły gry i zabawy ekologiczne i uczyły młodszych kolegów jak należy segregować odpady. Opiekunem grupy była Maria Wierzbicka . Zajęcia te rozpoczęły projekt Eko-lider.

Czytaj więcej

"Od przyrodnika do technika"

W dniu 19.02.2019 r odbył się konkurs pt "Od przyrodnika do technika". W konkursie brało udział 21 uczniów z klas 7,8. Do etapu 2 przeszli następujący uczniowie: Dawid Matuszewski, Filip Pipczyński, Natalia Jaglinska, Karolina Zajączkowska i Aleksander Koszczka. Drugi etap konkursu odbędzie się 22 marca w Toruniu. Etap szkolny przeprowadziła Maria Wierzbicka.

Czytaj więcej

Poetry Lovers
Poetry Lovers

W piątek, 15 lutego, w Szkole Podstawowej w Maliszewie odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Brytyjskiej 'Poetry Lovers'. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Smolińska z klasy IV d, Natasza Nierychlewska Va oraz Marta Jakóbowska VIII b. Zuzia otrzymała wyróżnienie. Gratulacje

Czytaj więcej

Rekrutacja
Rekrutacja

Ruszyła rekrutacja uczniów do klas pierwszych. Regulamin znajdziecie w zakładce DOKUMENTY

Czytaj więcej

Atomowy zawrót głowy
Atomowy zawrót głowy

Na holu naszej szkoły można oglądać wystawę modeli atomów pierwiastków chemicznych pt. „Atomowy zawrót głowy”. Prace wykonali uczniowie klas siódmych i ósmych.

Czytaj więcej

Regulamin "Słowo i ja"
Regulamin "Słowo i ja"

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Konkursie Recytatorskim „SŁOWO I JA” Regulamin konkursu znajduje się w zakładce Dokumenty.

Czytaj więcej

Hej kolęda
Hej kolęda

21.12 klasy młodsze spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Dla klas odbyły się Jasełka przygotowane przez p.Emilę Kaczan. Były klasowe Wigilie i prezenty. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!!! 🎄🎄🎄

Czytaj więcej

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Szkoła nasza realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup książek do biblioteki szkolnej (w tym: 12000 zł- przyznane wsparcie, 3053,36 zł- wkład własny). Zakupy poprzedzone były konsultacjami wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Zakupiono 905 książek, głównie nowości wydawnicze, bestsellery, lektury szkolne, książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Uwzględniono także potrzeby niepełnosprawnych- zakupiono książki z dużą czcionką, książki obrazkowe, poruszające swoją tematyką problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym. Wzbogacenie i uaktualnianie księgozbioru pozwala uczniom atrakcyjnie spędzać czas w bibliotece, rozbudza zainteresowania, daje szerokie możliwości edukacyjne, inicjuje nowe, ciekawe działania na rzecz promowania czytelnictwa.

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 75