Mówimy wierszem
Mówimy wierszem

19 listopada 2018r. odbyła się VII edycja Konkursu Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych „Mówimy wierszem. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – III ze szkół i przedszkoli powiatu lipnowskiego. Organizatorkami konkursu były: Wioletta Ługowska, Dorota Wojtal. W jury zasiedli: Pani Wanda Mróz - wspaniały pedagog, opiekun zespołów teatralnych "Bene Nati" oraz "Pagethos". Pani Ewelina Mytlewska - aktorka Teatru Lalek „Zaczarowany Świat” w Toruniu, animator kultury w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: I Kategoria (klasy 0 - I) I miejsce – Mateusz Kamiński II miejsce – Wiktoria Staniszewska III miejsce – Zuzanna Lewandowska Wyróżnienia: Julia Dykowska, Zofia Lewandowska, Lena Trzcińska. II kategoria (klasy II - III) I miejsce – Julia Kałmuk II miejsce – Wojciech Grzywiński III miejsce – Maja Górczyńska Wyróżnienia: Zuzanna Pipczyńska, Rafał Rybacki, Aleksandra Sobocińska, Oliwia Szlągiewicz. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za okazane wsparcie: Panu Burmistrzowi Pawłowi Banasikowi, Staroście Lipnowskiemu Panu Krzysztofowi Baranowskiemu, Spółce Drzewiarz – Bis, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Lipnie, Sztan –Rol Panu Krzysztofowi Sztankowskiemu, Spółce Lewiatan Panu Marcinowi Grabałowskiemu i Panu Piotrowi Kycia.

Czytaj więcej

Klimatyczna klasa
Klimatyczna klasa

Uczniowie klasy Ib pod opieką nauczycieli Katarzyny Palczak i Małgorzaty Wojciechowskiej biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Klimatyczna klasa”, który będzie realizowany w obecnym roku szkolnym. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. W ramach przedsięwzięcia zostanie zrealizowany cykl zajęć przyrodniczych, dzięki którym uczniowie zgłębią problem zmian klimatycznych oraz rozwiną kompetencje społeczne. Uczestnicy projektu kształcą myślenie naukowe, przeprowadzają proces badawczy i samodzielnie wyciągają wnioski. Klasa dzięki projektowi ma szansę stworzyć własną „fabrykę tlenu”, zaprojektować tereny zielone, sprawdzić, skąd się bierze efekt cieplarniany, skąd się biorą orkany, dowiedzieć się, czy drzewa oczyszczają powietrze , odpowiedzieć na pytanie, co porosty mówią o zanieczyszczeniu powietrza. Przeprowadzenie doświadczeń i badań jest łatwiejsze dzięki otrzymanym zestawom badawczym oraz konferencjom dla nauczycieli.

Czytaj więcej

Świąteczne warsztaty plastyczne
Świąteczne warsztaty plastyczne

22 listopada uczniowie klasy III a włączyli się w akcję przygotowania ozdób świątecznych na kiermasz. Dzieci samodzielnie wykonały piękne, zimowe krajobrazy na szkle,a także ozdoby na choinkę z masy solnej. Warsztaty przygotowała mama naszej koleżanki Amelki. Bardzo dziękujemy! Ozdoby będzie można kupić na kiermaszu w dniach 6 - 7 grudnia w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy

20 listopada klasy V a i V c wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Uczestniczyliśmy w warsztatach tańca w teatrze Syrena, zwiedziliśmy warszawską starówkę, a na koniec przez kilka godzin badaliśmy ciekawostki nauki i techniki w Centrum Nauki Kopernik.

Czytaj więcej

11 listopada
11 listopada

11 listopada wzięliśmy udział w obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Czytaj więcej

wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

9 listopada uczniowie klas 7a, 8b, 8c pojechali na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Czytaj więcej

100 lecie Odzyskania Niepodległości
100 lecie Odzyskania Niepodległości

9 listopada był dniem niezwykłym. Wszyscy radośnie obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła wystrojona w barwy bieli i czerwieni rozbrzmiewała dźwiękami hymnu. Odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas starszych przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym nie zabrakło utworów poetów ziemi dobrzyńskiej, opiewających piękno naszej Małej Ojczyzny. Całość została uświetniona występem szkolnego chóru, który wykonał dwie piosenki: „Jesteśmy stąd” i „Powrócisz tu” . Mogliśmy także podziwiać taniec z flagami w wykonaniu Szkolnego Koła Tanecznego. Wzruszenie wywołał pokaz zdjęć starego i teraźniejszego Lipna. To była niezwykła lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Był to dzień pełen wrażeń. Wraz z całą Polską odśpiewaliśmy polski hymn a w niebo poleciały biało-czerwone balony. Uczniowie i nauczyciele pobiegli w sztafecie niepodległości. Dzieci z zapałem projektowały flagi, kotyliony i transparenty, z którymi wyruszyliśmy na wspólny przemarsz ulicami osiedla. Na zakończenie czekała nas pyszna grochówka przygotowana przez nasze panie kucharki.

Czytaj więcej

Śniadanie Daje Moc 2018
Śniadanie Daje Moc 2018

W czwartek, 08.11.2018r. w naszej szkole rozprzestrzeniały się niesamowite zapachy. To był dzień, w którym sami przygotowywaliśmy wspólne śniadania w ramach akcji Śniadanie daje moc. Wymyśliliśmy mnóstwo zdrowych przysmaków i niesamowitych połączeń owocowo- warzywnych. Były kolorowe kanapki, sałatki owocowe, sałatki warzywne, twarożki, własnoręcznie pieczony chleb… W akcji wzięły udział klasy Ia, Ic, IIb, IIIa, IIIb, IVa wraz z p. Marzeną Józefowicz, p. Agatą Garbarczyk, p. Beatą Bałtenbach, p. Justyną Kawczńską, p. Aleksandrą Narczewską, p. Marzeną Rygielską, p. Anną Baranowską, p. Agnieszką Sikorską. Szkoda, że na kolejne tak smakowite wspólne śniadanie musimy poczekać cały rok. Było pysznie…

Czytaj więcej

Przedstawienia profilaktyczne
Przedstawienia profilaktyczne

W poniedziałek 5 listopada po raz kolejny gościć w naszej szkole Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Teatr Kurtyna jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce i działa nieprzerwanie od momentu powstania (2000r). Działalność Teatru skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno - profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski. Spektakle te połączone z prelekcjami tematycznymi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem widzów i skłaniają dzieci, młodzież, a także dorosłych do refleksji nad własnym życiem. Odbyły się trzy przedstawienia profilaktyczne: Klasy I – III obejrzały bajkę pt. „JESTEM PRZYJACIELEM LUDZI” Klasy IV – VI spektakl pt. „NIEBEZPIECZNA SIEĆ” Klasy VII – VIII „WYZWANIE”

Czytaj więcej

Zawody - Mistrzowie pływania!
Zawody - Mistrzowie pływania!

Pływacy naszej szkoły podwójnymi Mistrzami Powiatu! 30 października br na Krytej Pływalni w Lipnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsze) i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 listopada w Bydgoszczy. Równolegle odbyły się zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2003), w których drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Antoni Garbarczyk, Filip Pipczyński, Gąsiorowski Kacper, Raniszewski Wiktor i Aleks Błaszkiewicz zdobyła tytuł Wice Mistrza Powiatu w pływaniu drużynowym.

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 72