Kiermasz świąteczny
Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny 🎄 zapraszamy jeszcze dziś (19.12) podczas zebrań z rodzicami 🎅🎄🎁 zebrane pieniądze przeznaczymy na nagrody dla naszych uczniów w konkursie "MAM TALENT" dziękujemy za dzisiejszy dzień 🎄🎅🎁🎄😃 🎅❤👍 Samorząd Uczniowski SP3

Czytaj więcej

III Mikołajkowy Turniej Szachowy
III Mikołajkowy Turniej Szachowy

12 grudnia odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy. Udział wzięło 15 uczestników. Najlepsi okazali się : Korczakowski Staś- I miejsce, Kamińska Zuzia - II miejsce, Strupczewska Gabrysia - III miejsce. Zapraszamy kolejne chętne osoby do udziału w Kole Szachowym. Dziękujemy opiekunowi mgr. Krzysztofowi Dubickiemu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy⚘⚘⚘

Czytaj więcej

Potyczki wierszowane
Potyczki wierszowane

W ostatni weekend na zamku golubskim odbył się „Turniej na zamku-potyczki wierszowane”. Jest to już IV edycja tego konkursu, którego celem jest pobudzenie wrażliwości poetyckiej wśród młodych ludzi, szukanie nowych talentów literackich. W konkursie można było zobaczyć dzieci i młodzież szkolną z naszego województwa.Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Pierwsza to wiersz o tematyce związanej z Golubiem-Dobrzyniem, a druga to wiersz o tematyce dowolnej. Uczestników podzielono na trzy grupy w zależności od wieku. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Do ścisłego finału zakwalifikowała się Aleksandra Durniat z klasy VI a, która na Gali Finałowej dn. 7 XII zaprezentowała swój wiersz pt. „ XXI wiek”. Ola zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ))

Czytaj więcej

Co nam w duszy gra
Co nam w duszy gra

29 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył sie 14 wieczór poezji zatytułowany "Co nam w duszy gra ". Prezentowane utwory nawiązywały do muzyki, ponieważ rok ten jest rokiem Stanisława Moniuszki - wielkiego kompozytora, twórcy polskiej opery narodowej. Młodzi artyści poprzez piękną aranżacje przenieśli nas na moment do świata w którym słowa nabierają innych znaczeń i barw. Wszystkim, którzy swoim talentem i zaangażowaniem tworzyli ten niezwykly wieczór serdecznie dziękujemy. Wieczór przygotowaly pani Elżbieta Rybicka i pani Anna Marciniak.

Czytaj więcej

Apel
Apel

22 listopada 2019 r. uczniowie klas IV – VIII odbyli w sali gimnastycznej spotkanie z dyrektorem szkoły mgr Jackiem Goździem. Dyrektor szkoły dokonał analizy postępów uczniów w szkole za ostatnie 3 miesiące. Podczas godzinnego spotkania dyrektor poruszył wiele spraw dotyczących funkcjonowania uczniów w szkole. Między innymi: 1. Uczniowie zobowiązani zostali do przypomnienia sobie głównych zapisów w statucie szkoły oraz WSO dotyczących zachowania. 2. Uczniowie zobowiązani zostali od dnia 25 listopada do wymiany obuwia, pozostawiania kurtek oraz telefonów w szafkach szkolnych. 3. Uczniowie poinformowani zostali o konsekwencjach prawych i finansowych czynów chuligańskich. 4. Uczniowie poinformowani zostali o korzyściach właściwego korzystania z mediów społecznościowych. 5. Dyrektor poruszył problem właściwych stosunków interpersonalnych.

Czytaj więcej

Mówimy wierszem
Mówimy wierszem

22 listopada 2019r. odbyła się VIII edycja Konkursu Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych „Mówimy wierszem. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – III ze szkół podstawowych i przedszkoli powiatu lipnowskiego. Organizatorkami konkursu były: Wioletta Ługowska i Dorota Wojtal. W jury zasiadły: Pani Wanda Mróz i Pani Agnieszka Zakrzewska. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: I Kategoria : I miejsce – Julia Dykowska II miejsce – Jakub Cymerman III miejsce – Wiktoria Staniszewska Wyróżnienia: Aleksandra Grubecka, Alicja Paśniewska, Julia Gołębiewska II kategoria: I miejsce – Wojciech Grzywiński II miejsce – Maja Kamińska III miejsce – Maksymilian Kiełkowski Wyróżnienia: Maja Górczyńska, Anna Kwiatkowska, Maja Łukaszewska, Wiktoria Rykowska. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za okazane wsparcie: Panu Burmistrzowi Pawłowi Banasikowi, Spółce Drzewiarz – Bis, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Lipnie, Pani Joannie Sztankowskiej – sklep Ata Skępe, Spółce Lewiatan Panu Marcinowi Grabałowskiemu, Telewizji Kablowej w Lipnie.

Czytaj więcej

Śniadanie Daje Moc
Śniadanie Daje Moc

8 listopada 2019r. znów w naszej szkole odbyło się wielkie wspólne zdrowe śniadanie. W ramach akcji Śniadanie Daje Moc uczniowie przygotowywali zdrowe posiłki, uczyli się zasad zdrowego odżywiania, dowiedzieli się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Było zdrowo i pysznie. W akcji wzięli udział: klasa 1B z p. Aleksandrą Narczewską, 1C z p. Sandrą Świerską, 2A z p. Marzeną Józefowicz, 3A z p. Małgorzatą Walczewską, 3B z p. Beatą Bałtenbach i p. Justyną Kawczyńską, 5A z p. Anną Baranowską i p. Agnieszką Sikorską.

Czytaj więcej

Szkoła pamięta
Szkoła pamięta

W ramach akcji „Szkoła pamięta” 5. 11. 2019 r. uczniowie klasy 5A wraz z opiekunami p. Anną Baranowską i p. Agnieszką Sikorską wybrali się pod tablicę poświęconą pamięci nauczycieli powiatu lipnowskiego zamordowanym w hitlerowskich obozach koncentracyjnych i poległym w walce z okupantem w latach 1939 - 1945, Ścianę Śmierci na Placu Dekerta oraz na cmentarz parafialny, aby składając kwiaty i zapalając znicze oddać hołd poległym w walce o niepodległość. Były to chwile wzruszające i podniosłe. Uczniowie zachowali stosowną powagę. Wyjście było poprzedzone krótką pogadanką historyczną przeprowadzoną przez wychowawcę klasy.

Czytaj więcej

Szkoła do hymnu
Szkoła do hymnu

Zbliża się 11 listopada, kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji kolejny raz włączymy się do akcji wspólnego śpiewania polskiego hymnu „Szkoła do hymnu”. W tym roku 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 spotkamy się na szkolnym boisku i wspólnie zaśpiewamy wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Zapraszamy każdego, kto chciałby z nami być jutro i rozpocząć obchody Święta Niepodległości.

Czytaj więcej

Alarm próbny
Alarm próbny

30 października uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły brali udział w ewakuacji. Na szczęście były to ćwiczenia mające nauczyć nas prawidłowych zachowań w przypadku pożaru lub innego zagrożenia. Po sprawnie przeprowadzonej akcji odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 82