Lista Uczestników Mówimy wierszem
Lista Uczestników Mówimy wierszem

Lista Uczestników VIII Konkursu Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych „Mówimy wierszem” – 22 listopada 2019 r. godz.10.00 I kategoria wiekowa – zerówki i klasy I szkoły podstawowej 1.Aleksandra GrubeckaWa nda Chotomska „Dzień dobry, królu Zygmuncie”. 2.Wiktoria Staniszewska Jacek Cudny „Figura”. 3.Tomasz Alama Maria Konopnicka „Stefek Burczymucha”. 4.Alan Wiśniewski Tadeusz Śliwiak„Wilk u dentysty”. 5.Maja Łukaszewska Anna Gratkowska „Bal w kurniku”. 6.Lena Jurczuk Jan Brzechwa „Na straganie”. 7.Julia Dykowska Jan Brzechwa „Dwie gaduły”. 8.Maja Szustowska Danuta Wawiłow „O Rupakach”. 9.Jeremiasz Graczkowski Julian Tuwim „Okulary”. 10.Lena Grzywaczewska Jan Brzechwa „Zapałka”. 11.Alicja Paśniewska Maria Konopnicka „Krasnoludki”. 12.Sandra Strulak Jan Brzechwa „Leń”. 13.Nikola Branecka Jan Brzechwa „Samochwała”. 14.Jakub Cymerman Julian Tuwim „Okulary”. 15.Julia Gołębiewska Dorota Gellner „Kaczka”. II kategoria wiekowa – klasy II i III szkoły podstawowej 1.Aleksandra Makowska Julian Tuwim „Lokomotywa”. 2.Maja Łukaszewska Dorota Gellner „Brat”. 3.Wiktoria Deduńska Julian Tuwim „W aeroplanie”. 4.Wiktoria Rykowska Jan Brzechwa „Na straganie”. 5.Wojciech Grzywiński Ludwik Jerzy Kern „Pstrąg pana Schuberta”. 6.Martyna Izdebska Julian Tuwim „Lokomotywa”. 7.Anna Kwiatkowska Julian Tuwim „W aeroplanie”. 8.Maksymilian Kiełkowski Anna Świrczyńska „Jaś i Małgosia”. 9.Maja Górczyńska Wanda Chotomska „Pstrag”. 10.Julia Kałmuk Ludwik Jerzy Kern „Pchła i psy”. 11.Maja Kamińska Wanda Chotomska „Fryzjer”.

Czytaj więcej

Szanowni Rodzice/Opiekunowie naszych uczniów
Szanowni Rodzice/Opiekunowie naszych uczniów

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, a w szczególności w celu: • uniemożliwienia osobom postronnym wstępu do szkoły, • zwiększenia nadzoru nad wejściem i wychodzeniem z budynku, • zapewnienia większego porządku w tym rejonie, podjąłem decyzję o ograniczeniu wchodzenia rodziców/opiekunów oraz osób postronnych do szkoły. Wielu rodziców zwracało nam uwagę na brak właściwego nadzoru przy wchodzeniu i wychodzeniu dzieci ze szkoły. Zdarzały się również przypadki wchodzenia osób postronnych na piętra, przez co zakłócany był proces edukacyjny w poszczególnych salach lekcyjnych Aby wyeliminować konieczność długiego oczekiwania na zewnątrz budynku w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, proszę rodziców/opiekunów o punktualne przychodzenie po dziecko

Czytaj więcej

VIII KONKUS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH
VIII KONKUS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie zaprasza uczniów klas „0” (6-latki) , I, II, III szkół podstawowych i przedszkoli z placówek powiatu lipnowskiego do wzięcia udziału w VIII KONKURSIE INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „Mówimy wierszem” Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 listopada. Poniżej dokumenty do pobrania: Szczegółowy regulamin konkursu Karta zgłoszenia Zgoda na przetwarzanie danych Organizatorzy: Wioletta Ługowska tel. 725 654 105 Dorota Wojtal tel. 606 497 787 Serdecznie zapraszamy! Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową w organizacji VIII KONKURSU INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „Mówimy wierszem” Wszelkie wpłaty prosimy dokonywać na konto Rada Rodziców przy SP NR 3 Lipno BS Lipno 33 9542 0008 2001 0001 8311 0001 W tytule przelewu prosimy wpisać: Konkurs „Mówimy wierszem"

Czytaj więcej

Szkoła pamięta
Szkoła pamięta

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada. - Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji. Minister edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich. - Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności - podkreślił szef MEN. Działania w ramach akcji „Szkoła pamięta” Zachęcamy do podejmowania różnych działań mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń. W ramach akcji „Szkoła pamięta” można m.in.: • uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności; • odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię; • zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej; • posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby; • odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki; • wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą; • zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami; • zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie; • zorganizować wycieczkę patriotyczną.

Czytaj więcej

Rekord RKO
Rekord RKO

❤❤❤ 16 października włączyliśmy się w akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jest to coroczna akcja z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Ponad 200 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami i dyrekcją w godzinach 12:00 - 12:30 pod okiem ratowników Lipnowskiego WOPR prowadziło jednocześnie RKO na 8 fantomach. Dziękujemy Lipnowskiemu WOPR i panu mgr. Marcinowi Makowskiemu za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.❤❤❤

Czytaj więcej

DEN
DEN

"Życzymy sobie i wam, by nas było stać Na święty spokój Szczęścia ile się da, miłości w bród Mądrych ludzi wokół" Taką piosenką powitali nas uczniowie. 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia, na którą przybyli pracownicy naszej placówki i zaproszeni goście. Uczniowie klas trzecich miały zaszczyt piosenką, tańcem i interpretacją teatralną podziękować nauczycielom za włożony trud w edukację i wychowanie młodego człowieka. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas trzecich Katarzyna Ługowska, Beata Bałtenbach, Małgorzata Walczewska i Justyna Kawczyńska. Taniec zaprezentowany przez koło taneczne przygotowała Pani Dorota Wojtal.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

"Za to, że jednak i że pomimo za to, że z sercem, za to że z nami za dni zdobione szczęścia chwilami za tę cierpliwość z duszą rozdartą i za tę wiarę, że jednak warto DZIĘKUJEMY." Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom obsługi i administracji naszej szkoły, zarówno obecnym jak i emerytowanym, życzymy dużo zdrowia, radości z życia, marzeń, które się spełniają i wszystkiego co najlepsze.

Czytaj więcej

Tornister misyjny
Tornister misyjny

4 października zakończyliśmy akcję "Tornister misyjny". Spisaliście się doskonale. Ta ogromna góra przyborów szkolnych pojedzie do afrykańskich uczniów. Koordynatorami w naszej szkole byli nauczyciele mgr Emilia Kaczan, mgr Agnieszka Sikorska i ks. Piotr Stanny. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.❤❤❤

Czytaj więcej

Wybory do Rady SU
Wybory do Rady SU

26 września odbyły się w naszej szkole wybory do RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 😃🤗 Uczniowie SP3 👧👦 wybrali przewodniczącą SU, którą została Alicja Chyzińska z klasy 6c 👏 zastępcą przewodniczącej zaś Iga Gołębiewska z klasy 6a 👏 w skład SU weszli również: Gabriela Impert, Natalia Wawrowska, Gabriela Grzywińska, Weronika Ziemkiewicz oraz Natalia Górzyńska 👍Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz SU 👏🥳 opiekunami SU są p. Anna Socha, p. Marzena Cywińska i p. Aneta Poliwko 😀

Czytaj więcej

Wycieczka do Głęboczka
Wycieczka do Głęboczka

24 września klasy IIa, IIIa, IIIb i IIIc wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Głęboczka. Na miejscu odbyliśmy lekcję przyrodniczą i długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zmiany w niej zachodzące jesienią. Poznaliśmy warstwową budowę lasu oraz rośliny i zwierzęta żyjące w lesie. Na koniec było ognisko i pyszne kiełbaski. Pogoda i humory nam dopisały.

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 73