100 lecie Odzyskania Niepodległości
100 lecie Odzyskania Niepodległości

9 listopada był dniem niezwykłym. Wszyscy radośnie obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła wystrojona w barwy bieli i czerwieni rozbrzmiewała dźwiękami hymnu. Odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas starszych przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym nie zabrakło utworów poetów ziemi dobrzyńskiej, opiewających piękno naszej Małej Ojczyzny. Całość została uświetniona występem szkolnego chóru, który wykonał dwie piosenki: „Jesteśmy stąd” i „Powrócisz tu” . Mogliśmy także podziwiać taniec z flagami w wykonaniu Szkolnego Koła Tanecznego. Wzruszenie wywołał pokaz zdjęć starego i teraźniejszego Lipna. To była niezwykła lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Był to dzień pełen wrażeń. Wraz z całą Polską odśpiewaliśmy polski hymn a w niebo poleciały biało-czerwone balony. Uczniowie i nauczyciele pobiegli w sztafecie niepodległości. Dzieci z zapałem projektowały flagi, kotyliony i transparenty, z którymi wyruszyliśmy na wspólny przemarsz ulicami osiedla. Na zakończenie czekała nas pyszna grochówka przygotowana przez nasze panie kucharki.

Czytaj więcej

Śniadanie Daje Moc 2018
Śniadanie Daje Moc 2018

W czwartek, 08.11.2018r. w naszej szkole rozprzestrzeniały się niesamowite zapachy. To był dzień, w którym sami przygotowywaliśmy wspólne śniadania w ramach akcji Śniadanie daje moc. Wymyśliliśmy mnóstwo zdrowych przysmaków i niesamowitych połączeń owocowo- warzywnych. Były kolorowe kanapki, sałatki owocowe, sałatki warzywne, twarożki, własnoręcznie pieczony chleb… W akcji wzięły udział klasy Ia, Ic, IIb, IIIa, IIIb, IVa wraz z p. Marzeną Józefowicz, p. Agatą Garbarczyk, p. Beatą Bałtenbach, p. Justyną Kawczńską, p. Aleksandrą Narczewską, p. Marzeną Rygielską, p. Anną Baranowską, p. Agnieszką Sikorską. Szkoda, że na kolejne tak smakowite wspólne śniadanie musimy poczekać cały rok. Było pysznie…

Czytaj więcej

Przedstawienia profilaktyczne
Przedstawienia profilaktyczne

W poniedziałek 5 listopada po raz kolejny gościć w naszej szkole Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Teatr Kurtyna jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce i działa nieprzerwanie od momentu powstania (2000r). Działalność Teatru skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno - profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski. Spektakle te połączone z prelekcjami tematycznymi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem widzów i skłaniają dzieci, młodzież, a także dorosłych do refleksji nad własnym życiem. Odbyły się trzy przedstawienia profilaktyczne: Klasy I – III obejrzały bajkę pt. „JESTEM PRZYJACIELEM LUDZI” Klasy IV – VI spektakl pt. „NIEBEZPIECZNA SIEĆ” Klasy VII – VIII „WYZWANIE”

Czytaj więcej

Zawody - Mistrzowie pływania!
Zawody - Mistrzowie pływania!

Pływacy naszej szkoły podwójnymi Mistrzami Powiatu! 30 października br na Krytej Pływalni w Lipnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsze) i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 listopada w Bydgoszczy. Równolegle odbyły się zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2003), w których drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Antoni Garbarczyk, Filip Pipczyński, Gąsiorowski Kacper, Raniszewski Wiktor i Aleks Błaszkiewicz zdobyła tytuł Wice Mistrza Powiatu w pływaniu drużynowym.

Czytaj więcej

Wycieczka do Bydgoszczy
Wycieczka do Bydgoszczy

W czwartek, 18.10.2018 r., uczniowie z klasy IVa i IVd wraz z opiekunami: p. Anną Baranowską, p. Patrykiem Chrabąszczewskim, p. Emilią Kaczan, wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Mieliśmy okazję odwiedzić Muzeum Żeglugi na Barce, spacerowaliśmy po zabytkowej części Bydgoszczy, zwiedziliśmy Muzeum Mydła i Brudu, gdzie mogliśmy własnoręcznie wykonać mydło. Nie zabrakło również chwil relaksu w kręgielni. W doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

Czytaj więcej

Zapraszamy
Zapraszamy

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie zaprasza uczniów klas „0” (5,6-latki) , I, II, III z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu lipnowskiego do wzięcia udziału w VII KONKURSIE INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „Mówimy wierszem” Regulamin oraz karta zgłoszeń dostępne są na stronie szkoły Regulamin konkursu "Mówimy wierszem" 2018 Karta zgłoszenia "Mówimy wierszem"

Czytaj więcej

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele „Trójki” pod kierunkiem ratowników WOPR włączyli się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek 11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej

Wybory Rady SU
Wybory Rady SU

W piątek 5 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 184 uczniów spośród 264 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła 70%. Oddano 174 głosy ważne i 10 głosów nieważnych. Zwyciężyła Julia Murawska II miejsce zdobyła Julia Wiśniewska III miejsce Alicja Wojciechowska

Czytaj więcej

Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych

3 października w naszej szkole był dniem niezwykłym. Po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. W tym roku przedstawiliśmy kulturę i zwyczaje panujące w Australii. Uczniowie przybliżyli nam historię powstania tego kraju, opowiedzieli o pierwszych mieszkańcach - Aborygenach oraz o zwierzętach, które tam zamieszkują. Niemałe poruszenie powstało, gdy na scenę wkroczyły kangury imitujące walkę bokserską i australijska gwiazda muzyki pop Kylie Minogue. Na zakończenie apelu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie o Australii.

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 64