III Młodzieżowa Sesja Rady Miejskiej
III Młodzieżowa Sesja Rady Miejskiej

13 czerwca w ramach uroczystości związanych z 670 rocznicą lokacji Lipna odbyła się uroczysta III Młodzieżowa Sesja Rady Miejskiej w Lipnie. Młodzi przedstawiciele trzech szkół podstawowych zasiedli na miejscach przeznaczonych dla radnych w nowej Sali Posiedzeń miejskiego ratusza. Atrakcją tegorocznych obrad była transmisja na żywo w Internecie. Sesja tradycyjnie rozpoczęła się hymnem, po którym uczniów w imieniu Rady Miejskiej w Lipnie przywitał Wiceprzewodniczący RM Wojciech Maciejewski. Lipnowska młodzież przedstawiła swoją opinię na temat: „Tradycja i nowoczesność? Młodzi mieszkańcy Lipna a fundamenty świata wartości.” W trzech punktach obrad dyskutowano nad istotą i rolą tradycji w funkcjonowaniu społeczeństwa, nowoczesnością jako zjawiskiem społecznym oraz fundamentami świata wartości. Moderatorem obrad był Krzysztof Kowalewski z Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Julia Wiśniewska, Marta Jakóbowska, Julia Murawska, Natalia Wawrowska i Aleksander Koszczka pod kierunkiem p. Marzeny Cywińskiej. Mieli za zadanie przybliżyć temat "Istota i rola tradycji w funkcjonowaniu społeczeństwa." Młodzi radni w formie wolnych wniosków przedstawili również swoje propozycje na uatrakcyjnienie naszego miasta. Na zakończenie Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik podziękował wszystkim za przybycie i przygotowanie ciekawych wystąpień. Po sesji, dla młodych radnych przygotowano poczęstunek – pyszne pizze i lody.

Czytaj więcej

Młodzi WOPR- owcy
Młodzi WOPR- owcy

Uczniowie klasy 4c z wychowawcą p.Marcinem Makowskim pojechali 12 czerwca na wycieczkę do siedziby Lipnowskiego WOPR w Skępem nad jez. Wielkim. Uczniowie brali udział w integracyjnej grze terenowej, zakończonej odnalezieniem skarbu oraz mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem stosowanym w ratownictwie wodnym i przepłynięcia się łodzią motorową.

Czytaj więcej

Wycieczka do Gdyni
Wycieczka do Gdyni

11 czerwca uczniowie klas 4 A,B,C,D z opiekunami p. Z.Napiórskim, p. A.Sikorską, p.S.Jasińską i p. dyrektorem J. Góździem udali się na wycieczkę do Gdyni. Wycieczka była super - rano popłynęliśmy w rejs pirackim statkiem, a później poszliśmy na mecz Mistrzostw Świata U20🙂 Bardzo głośno kibicowaliśmy🇮🇹⚽️🏆i dostaliśmy od włoskiej drużyny prezenty😍 Pełni wrażeń wróciliśmy do domu🙂

Czytaj więcej

Bal 8 - klasisty
Bal 8 - klasisty

7 czerwca uczniowie klas VIII bawili się na BALU 🥳 niezapomniana impreza na długo pozostawanie w pamięci 💃🕺 wspaniała atmosfera, super muzyka i wiele wzruszających chwil 💝 ogromne uśmiechy wywołała też foto-budka 😁 było super 👍

Czytaj więcej

Jak nie czytam jak czytam
Jak nie czytam jak czytam

7 czerwca o godzinie 10 wraz ze szkolną biblioteką i panią Anią Marciniak wzięliśmy udział w akcji "Jak nie czytam jak czytam". Jest to największa, ogólnopolska akcja czytelnicza. Wraz z klasą Va wybraliśmy się do biblioteki, aby porozmawiać o książkach i przejrzeć nasze ulubione lektury. Okazało się, że dzieci chętnie czytają - chłopcy książki o sportowcach albo dotyczące sportów ekstremalnych, jedną z ulubionych lektur jest "Dziennik cwaniaczka". Dziewczęta polecały książki "Pax" lub "O matko i córko".

Czytaj więcej

Cały ten cukier
Cały ten cukier

Na holu szkoły można oglądać plakaty autorstwa uczniów klas ósmych dotyczące spożywania cukru. Prace wykonano na lekcjach chemii w celu promowania zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4a wraz z opiekunami wybrali się na lody. Tego dnia nie zabrakło również słodyczy w szkole. Były cukierki i lody od Dyrektora i Rady Rodziców. Były też pyszne i zdrowe musy owocowe z lipnowskiej Dawtony. Dziękujemy.

Czytaj więcej

Koło chemiczne
Koło chemiczne

W tym roku szkolnym prowadzone było koło chemiczne. Na zajęciach uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu chemii, rozwijali swoje zainteresowania i umiejętności. Koło prowadził nauczyciel chemii mgr inż. Anna Baranowska.

Czytaj więcej

Mam Talent
Mam Talent

W dniu 3 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs "MAM TALENT". Ach cóż to była za zabawa. Kilkunastu uczniów zaprezentowało swoje talenty. A jury w składzie Katarzyna Malinowska, Anna Marciniak, Marcin Jaworski wyróżniło: Gabrielę Impert - wyróżnienie❤ Aleksandra Milewskiego-wyróżnienie ❤ Klasę 1a - wyróżnienie ❤ Ignacego Wojciechowskiego- III miejsce⚘💙 Nataszę Nierychlewską- II miejsce⚘💙 Sandrę Wnukiewicz - I miejsce🙂⚘💙 Dziękujemy za zorganizowanie konkursu uczennicom Marcie Jakóbowskiej i Julii Wiśniewskiej oraz nauczycielkom Annie Socha i Agnieszce Sikorskiej. Sponsorem nagród była Rada Rodziców z Panią Joanną Borowicz. Dziękujemy organizatorom, jurorom i wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę.🙂❤🙂❤

Czytaj więcej

IV LIPNOWSKA SPARTAKIADA SZKOLNA - LEKKOATLETYKA
IV LIPNOWSKA SPARTAKIADA SZKOLNA - LEKKOATLETYKA

W dniu 10 maja br. odbyła się kolejna konkurencja sportowa- lekkoatletyka ( skok w dal, bieg na 60 m i bieg na 300 m ) W spartakiadzie biorą udział wszystkie Szkoły Podstawowe z Lipna, które rywalizują raz w miesiącu od października 2018 r. do maja 2019 r. Punktacja chłopców : I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 15 pkt ( 73 małych pkt ) II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 10 pkt ( 62 małych pkt ) III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 5 pkt ( 45 małych pkt ) Punktacja dziewcząt : I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 15 pkt ( 62 małych pkt ) II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 10 pkt ( 60 małych pkt ) III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 5 pkt ( 53 małych pkt ) Ogólna punktacja : I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3 maja po 160 pkt III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 125 pkt Następną konkurencją sportową będzie : mini piłka nożna.

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 71