Stypendium i nagrody Burmistrza Miasta Lipna
Stypendium i nagrody Burmistrza Miasta Lipna

9 listopada br. w Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów i Nagród Burmistrza Miasta Lipna dla uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Lipna, a którzy w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. W tym, roku zgodnie z regulaminem, przyznano 9 stypendiów i 6 nagród burmistrza Lipna.smiley Aż 11 z nich przypadło w udziale uczniom naszej szkoły Lista uczniów, którzy otrzymali Stypendium lub Nagrodę burmistrza Lipna: Rafał Boniecki, Kacper Bonkiewicz, Bartosz Borowicz, Kacper Gabrychowicz, Antoni Gajewski, Charles Joseph Gill, Karolina Górzyńska, Lidia Maria Gronczewska, Weronika Anna Gronczewska, Gabriela Impert, Stanisław Korczakowski, Zuzanna Lewandowska, Nikodem Maklakiewicz, Stanisław Szojda, Julian Terebiński. Obecnym stypendystom, ich bliskim, nauczycielom, wychowawcom i trenerom gratulacje złożyli burmistrz Paweł Banasik oraz zastępca burmistrza Jolanta Zielińska, dziękując jednocześnie za godne reprezentowanie naszego Miasta we wszystkich konkursach i olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych. Stypendium burmistrza przyznane będzie na okres 10 miesięcy w kwocie 100 złotych miesięcznie. Wprowadzona nagroda burmistrza, jest przyznana jednorazowo (w tym roku w kwocie od 300 złotych do 500 złotych). Uczniowie w szkołach otrzymają nagrody dyrektora za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w konkursach, w zawodach sportowych. Do lipnowskich szkół zostały już przekazane nagrody i listy gratulacyjne dla uzdolnionej młodzieży z naszego miasta. Stypendystom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej

Szkoła do hymnu 2021
Szkoła do hymnu 2021

Już po raz czwarty zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa

Czytaj więcej

Szkoła pamięta
Szkoła pamięta

Już po raz trzeci zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. W ramach akcji szkoły, przedszkola i placówki oświatowe mogą realizować różnorodne działania. Oto propozycje działań: odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii; uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy; przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii; przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych; odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat; zorganizowanie wycieczki patriotycznej; spotkanie z osobą popularyzującą historię danego regionu; opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych, np. prezentacja dotycząca jakiejś postaci lub rocznicy historycznej; wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą, w tym opiekujących się miejscami pamięci poza granicami naszego kraju.

Czytaj więcej

Telefon zaufania
Telefon zaufania

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki uprzejmie informuje, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Nauczycielom - zdolnych, mądrych i sympatycznych uczniów dużo energii, wytrwałości i satysfakcji płynącej z pracy z dziećmi. wielu sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia... Pracownikom obsługi i administracji - mało pracy, zniszczeń, papierków i biurokracji a dużo radości i satysfakcji z współtworzenia naszej szkolnej społeczności Uczniom - wyrozumiałych nauczycieli, dobrych przyjaciół, ciekawych lekcji i fajnych przerw, by nauka była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijania własnych talentów w pełnej życzliwości atmosferze. Rodzicom i Opiekunom - radości i dumy z osiągnięć swoich pociech. Dyrekcji - satysfakcji z kierowania "Trójką" najlepszą szkołą mieście, województwie, a nawet całym kraju, licznych pochwał z Kuratorium i hojnych sponsorów wspierających nasze inicjatywy. "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić". W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy wszyskim szczęścia i samych radosnych dni, byśmy z radością witali się w poniedziałki i z żalem rozstawali w piątki. Samorząd Uczniowski "Trójki"

Czytaj więcej

Warsztaty 2
Warsztaty 2

W dniach 30. 09.2021 4.10.2021 roku odbyły się kolejne warsztaty wyjazdowe do Nadleśnictwa Skrwilno Leśnictwo Huta. W zajęciach brali udział uczniowie powiatu lipnowskiego z następujących szkół : SP Wola, SP Kikół, SP Ciełuchowie, SP Zajeziorze i SP Chrostkowo oraz SP nr 2 Lipno , SP Skępe ,SP Tłuchowo, SP Maliszewo oraz SP nr 3 Lipno. Cykl warsztatów ekologicznym pod hasłem "Poznaje , szanuję, chronię " . Koordynator Maria Wierzbicka.

Czytaj więcej

Dzień Języków
Dzień Języków

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych i poprzez atrakcyjną formę obchodów zachęcić ich do nauki. Na wrześniowych lekcjach uczniowie naszej szkoły wybrali się w podróż po Wielkiej Brytanii. Oglądanie filmów, wspólne przygotowywanie plakatów, wykonywanie kart pracy, czy interaktywne zadania pogłębiły wiedzę dzieci o otaczającym świecie oraz wzbudziły zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych.

Czytaj więcej

Warsztaty 1
Warsztaty 1

W dniach 29-30 09.2021 roku odbyły się warsztaty wyjazdowe do Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego Kowal. Uczniowie powiatu lipnowskiego brali udział w projekcie ekologicznym "Poznaje , szanuję, chronię " . Szkoły biorące udział to: SP w Kikole, SP w Cieluchowie, SP w Zajeziorzu, SP w Chrostkowie, SP w Woli, SP nr 2 w Lipnie oraz SP 3 w Lipnie. Koordynatorem była p. Maria Wierzbicka.

Czytaj więcej

Rzeczy niepokój - Baczyński muzycznie
Rzeczy niepokój - Baczyński muzycznie

Rok 2021 jest rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z okazji setnej rocznicy jego urodzin. W związku z tym zespół Blue Sounds przygotował niezwykły koncert "Rzeczy niepokój - Baczyński muzycznie". Uczniowie klas ósmych naszej Szkoły mieli możliwość wysłuchać koncertu w dniu 28 września w Kinie Nawojka. Dziękujemy muzykom za piękną lekcję historii, poezji i muzyki. Byliśmy bardzo wzruszeni

Czytaj więcej

Wybory rady SU
Wybory rady SU

Dnia 28 września w naszej szkole odbyły wybory do Samorządu Uczniowskiego 😊 zagłosowało 167 uczniów z klas IV-VIII. Najwięcej głosów otrzymała Kornelia Lewalska z klasy 8a, która zostaje przewodniczącą szkoły 👏‼️ Wojtek Grzywiński z kl 5b oraz Tymoteusz Bieniewicz z klasy 6b zostają zastępcami 👏‼️ W skład SU weszli również: Gabriela Impert, Magdalena Kacprzycka, Ewa Kuczek, Julia Komorowska, Zuzanna Kamińska, Martyna Lewandowska, Maria Szojda, Alicja Prądzyńska oraz Oliwia Kuczyńska 👍❗ Opiekunami SU są: p. Anna Socha, p. Marzena Cywińska i p. Aneta Poliwko.

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 89