100 lecie Odzyskania Niepodległości
100 lecie Odzyskania Niepodległości

„W historii Polski, tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze dla Polaka,

pozostał Dniem Niepodległości.”
9 listopada był dniem niezwykłym. Wszyscy radośnie obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła wystrojona w barwy bieli i czerwieni rozbrzmiewała dźwiękami hymnu. Odbyła się uroczysta akademia. 
Uczniowie klas starszych przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym nie zabrakło utworów poetów ziemi dobrzyńskiej, opiewających piękno naszej Małej Ojczyzny. Całość została uświetniona występem szkolnego chóru, który wykonał dwie piosenki: „Jesteśmy stąd” i „Powrócisz tu” . Mogliśmy także podziwiać taniec z flagami w wykonaniu Szkolnego Koła Tanecznego. Wzruszenie wywołał pokaz zdjęć starego i teraźniejszego Lipna. 
To była niezwykła lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: p. Arleta Salamądry, p. Elżbieta Rybicka, p. Dorota Wojtal, p. Beata Brzezińska oraz p. Jarosław Milewski
Był to dzień pełen wrażeń. Wraz z całą Polską odśpiewaliśmy polski hymn  a w niebo poleciały biało-czerwone balony. Uczniowie i nauczyciele pobiegli w sztafecie niepodległości. Dzieci z zapałem projektowały flagi, kotyliony i transparenty, z którymi wyruszyliśmy na wspólny przemarsz ulicami osiedla. Na zakończenie czekała nas pyszna grochówka przygotowana przez nasze panie kucharki.
Ten dzień, przypomniał nam, że dzięki poświęceniu wielu pokoleń Polaków możemy teraz mówić po polsku, uczyć się, rozwijać własne zainteresowania w wolnym kraju, a przede wszystkim być dumni z bohaterstwa naszych przodków i ich niezłomnej wiary w odzyskanie wolności i przynależności narodowej.