Klimatyczna klasa

Uczniowie klasy Ib pod opieką nauczycieli Katarzyny Palczak i Małgorzaty Wojciechowskiej biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Klimatyczna klasa”, który będzie realizowany w obecnym roku szkolnym. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. W ramach przedsięwzięcia zostanie zrealizowany cykl zajęć przyrodniczych, dzięki którym uczniowie zgłębią problem zmian klimatycznych oraz rozwiną kompetencje społeczne. Uczestnicy projektu kształcą myślenie naukowe, przeprowadzają proces badawczy i samodzielnie wyciągają wnioski.
Klasa dzięki projektowi ma szansę stworzyć własną „fabrykę tlenu”, zaprojektować tereny zielone, sprawdzić, skąd się bierze efekt cieplarniany, skąd się biorą orkany, dowiedzieć się, czy drzewa oczyszczają powietrze , odpowiedzieć na pytanie, co porosty mówią o zanieczyszczeniu powietrza.
Przeprowadzenie doświadczeń i badań jest łatwiejsze dzięki otrzymanym zestawom badawczym oraz konferencjom dla nauczycieli.