Wielki sukces naszego ucznia

65 uczniów podstawówek i 335 licealistów znalazło się w gronie stypendystów jednego z trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Humaniści na start”.

Wśród nich uczeń naszej szkoły z klasy VIII C, Bartosz Borowicz.

Dnia 6 czerwca 2022 Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się z najlepszymi, wręczyli im listy gratulacyjne i okolicznościowe statuetki.

Wraz z Bartkiem na gali był nasz pan dyrektor, Jacek Góźdź, który odebrał certyfikat za udział w projekcie "Humaniści na start".

- To wielka satysfakcja i przyjemność gościć tak wybitnych młodych ludzi. Gratuluję wam wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu - mówił marszałek Piotr Całbecki.

W ramach tegorocznego projektu stypendium otrzymało 400 uczniów z regionu - o wsparcie mogli się ubiegać uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Młodzi ludzie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięcznie.