PCK pomaga najbiedniejszym.

W dniach 22 i 23 października 2010r. członkowie szkolnego koła PCK Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie włączyli się do akcji charytatywnej organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Lipnie.
Akcja ta polegała na kwestowaniu do puszek PCK w marketach lipnowskich. W zamian za pomoc w pakowaniu towarów klienci sklepów wrzucali pieniądze do puszek.
Uczennice klasy VI a: Katarzyna Brzościkowska, Agata Gurtowska, Wiktoria Lorenc, Alicja Maćkiewicz, Monika Tybuszewska, Klaudia Zernow i Weronika Zielińska wraz z opiekunem Markiem Zachaczem zbierały pieniądze w „Lewiatanie” na oś. Armii Krajowej.
Akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem u okolicznych mieszkańców. Prawie każdy chętnie dokładał przysłowiową cegiełkę do tej szlachetnej akcji.
Z pieniędzy zebranych przez młodzież lipnowskich szkół, w całym mieście i w okolicach, będą zakupione paczki żywnościowe dla najbiedniejszych mieszkańców naszego powiatu.