Mali strażacy.

Po takiej lekcji wszyscy chcieli zostać strażakiem. 24 listopada br. dzieci z klasy trzeciej „c” Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie gościły drużynę strażaków z OSP w Bobrownikach. Uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć samochód strażacki, sprzęt gaśniczy i ratowniczy oraz prezentacją ich działania. Goście opowiadali i pokazywali, na czym polega ich praca oraz w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą. Największą atrakcją była możliwość przebrania się w strój strażacki i ugaszenia niewielkiego, ale prawdziwego pożaru. Okazało się, że nie jest to takie proste. Na pamiątkę dzieciaki otrzymały maskotkę – misia Strażaka oraz biuletyny promujące region kujawsko-pomorski. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości pana Tadeusza Grzegorzewskiego – wójta gminy Bobrowniki, Dariusza Domagalskiego z OSP Bobrowniki oraz państwa Starczewskich.