Świąteczna paczka dla potrzebujących.

Od 6 lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie niosą pomoc osobom potrzebującym na terenie parafii Bł. Bp. Michała Kozala.
Akcja Świąteczna paczka polega na zbiórce trwałych produktów żywnościowych . Co roku uczniowie , nauczyciele i pracownicy szkoły wykazują się wielką ofiarnością. Licznie zebrane produkty przekazywane są do parafii, skąd trafiają do najbardziej potrzebujących .
Akcja Świąteczna paczka niesie nie tylko konkretne wsparcie materialne, ale także realizuje naturalną potrzebę niesienia dobra. Pomaga nie tylko ubogim radośniej patrzeć na świat, ale także tym lepiej sytuowanym zauważyć niedostatek sąsiada. To doskonała lekcja wychowawcza. Udział w niej uwrażliwia młodzież na problem biedy i pokazuje, jak wielką wartością jest bezinteresowne zaangażowanie w pomoc innym.
Organizatorami akcji są panie Beata Brzezińska, Katarzyna Pysiak, Arleta Salamądry.