Test szóstoklasisty.

Dnia 3 kwietnia 2012 szóstoklasiści pisali test kompetencji. Zaczął się o godzinie 9.00 i trwał do 10.00. Dyslektycy pisali go do 10.30. Test sprawdzał umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Z pisania sprawdzianu są zwolnieni laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim. W naszej szkole na to wyróżnienie zasłużył Szymon Szalkowski z kl. VI c, laureat konkursu matematycznego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki sprawdzianu i życzymy szóstoklasistom, aby były jak najlepsze.