KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „Mówimy wierszem”

Dnia 10 listopada 2012r. w auli Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie odbyła się I EDYCJA KONKURSU INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „Mówimy wierszem”. Konkurs skierowany był do uczniów lipnowskich szkół i przedszkoli. Popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych zdolności, ekspresji i wrażliwości estetycznej, to niektóre z wielu celów tego niezwykłego przedsięwzięcia. Realizacja konkursu nie byłaby możliwa dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli. Gorące podziękowania należą się: Patronowi Honorowemu ks. Kanonikowi Henrykowi Kołodziejczykowi, Pani Burmistrz Dorocie Łańcuckiej, Zarządowi Metal Produkt, Prezesowi Zarządy PARTNER Wiesławowi Pipczyńskiemu, Pracowni reklamy VIRGO, Państwu S. J. Jaszewskim Zakład Cukierniczo – Piekarniczy, Miejskiej Komisji Rozwiązania Problemów Alkoholowych, Telewizji Kablowej SM Lipno, Państwu Annie i Jarosławowi Wnukiewicz, Państwu Annie i Sławomirowi Jabłońskim, Pani Marii Szczepańskiej Apteka PANACEUM Organizatorkami konkursu były: p. Elżbieta Ostrowska nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lipnie i p. Wioletta Ługowska nauczycielka naszej szkoły. Uczestnicy prezentowali utwory z całego bogactwa poezji dla dzieci. Do konkursu przystąpiło 25 dzieci, w tym 15 z klas 0 - I i 10 z klas II– III. Ocenie podlegały: dykcja, mimika, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, stroju i rekwizytów. W konkursie mogliśmy podziwiać wspaniałą grę aktorską uczniów, wyłonionych w drodze eliminacji klasowych i grupowych z Przedszkola Niepublicznego „Przedszkole w parku”, Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 4, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5. Uczestnicy konkursu oceniani byli w 2 kategoriach wiekowych: I kat. – zerówki przedszkolne, szkolne i klasy pierwsze II kat. – klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej Zmagania uczestników oceniała komisja, powołana przez organizatorów, w składzie: - mgr Wanda Mróz, nauczyciel języka polskiego, - mgr Maria Turska, nauczyciel języka polskiego, - mgr Aneta Gabryelczyk , polonistka, pracownik Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Z dumą można powiedzieć, że wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie, a jury miało niełatwe zadanie. W oczekiwaniu na werdykt, publiczność miała okazję wysłuchać kilku utworów muzycznych w wykonaniu niezwykle utalentowanego wokalnie Michała Kamińskiego, ucznia naszej szkoły. Po burzliwych obradach Jury wyłoniło zwycięzców: w kategorii I - zerówki przedszkolne, szkolne i klasy pierwsze jury postanowiło przyznać: I miejsce – Filip Pipczyński II miejsce – Krzysztof Sobotka III miejsce – Agata Wenderlich Wyróżnienie: Gabriela Grzywińska Wyróżnienie: Kacper Okonkowski Wyróżnienie: Patrycja Siedlecka Wyróżnienie: Monika Skowrońska w kategorii II - klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej: I miejsce – Wiktoria Rutkowska II miejsce – Alicja Bejnar III miejsce – Paulina Zalewska Wyróżnienie: Karolina Wesołowska Wyróżnienie: Karolina Rzymska Wyróżnienie: Emila Chojnowska Zwycięzcy otrzymali piękne statuetki i nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy za udział w konkursie i upominki. Nauczycielom zaś podziękowano za zaangażowanie i przygotowanie uczestników. Wszystkim uczestnikom konkursu, którzy dostarczyli nam niezwykłych wrażeń szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.