Sukces uczniów z IIb.

Pragniemy podzielić się wesołą nowiną!!! Uczniowie naszej klasy, którzy wzięli udział w I Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „TRZEJ KRÓLOWIE W TRADYCJI I W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH” organizowanym przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum SPSK w Modzerowie odnieśli wielki sukces. Konkurs dotyczył trzech kategorii: literackiej, plastycznej i muzycznej w następujących grupach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy I – III gimnazjum. Gabrysia i Kacper uczestniczyli w kategorii literackiej, krórej celem była promocja poezji i prozy ludowej związanej ze świętem Trzech Króli, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie i promocja recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży. Uczestniczy wykazali się dużymi umiejętnościami. Komisja była w następującym składzie: Przewodnicząca - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie p. Anita Ochmańska-Robaczewska oraz członkowie jury: aktorzy Teatru Ludzi Upartych pan Krzysztof Makaruk oraz pan Adrian Domanowski. Laureatami konkursu literackiego zostali:
Kategoria I – III
I miejsce Gabriela Jędrzejewska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika w Lipnie
II miejsce Kacper Gąsiorowski - Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika w Lipnie
III miejsce Marta Kaczmarek – Szkoła Podstawowa w Kowalu
Wyróżnienie Wiktoria Ozarzewska – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie
Zwycięzcy recytowali wiersze ks. Jana Twardowskiego, Gabrysia „Królowe”, Kacper „Wiersz do pierwszego króla”, „Wiersz do drugiego króla” i „Teraz wiersz do trzeciego króla”. Gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy kolejnych!