II EDYCJA KONKURSU INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „Mówimy wierszem”.

Dnia 9 listopada 2013r. w auli Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie odbyła się II EDYCJA KONKURSU INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „Mówimy wierszem”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół i przedszkoli z powiatu lipnowskiego. Popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych zdolności, ekspresji i wrażliwości estetycznej, to niektóre z wielu celów tego niezwykłego przedsięwzięcia.
Realizacja konkursu nie byłaby możliwa dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli. Gorące podziękowania należą się: Patronowi Honorowemu Staroście Lipnowskiemu Krzysztofowi Baronowskiemu, ks. Kanonikowi Henrykowi Kołodziejczykowi, Pani Burmistrz Dorocie Łańcuckiej, Zarządowi Metal Produkt, Telewizji Kablowej SM Lipno, Pracowni reklamy VIRGO, firmie ATA Skępe p. Joannie Sztankowskiej oraz p. Piotrowi Kycia.
Uczestnicy prezentowali utwory z całego bogactwa poezji dla dzieci. Do konkursu przystąpiło 39 dzieci, w tym 14 z klas 0 - I i 25 z klas II– III.
Ocenie podlegały: dykcja, mimika, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, stroju i rekwizytów.
W konkursie mogliśmy podziwiać wspaniałą grę aktorską uczniów, wyłonionych w drodze eliminacji klasowych i grupowych z Przedszkola w Kikole, Przedszkola Niepublicznego „Przedszkole w parku” w Lipnie, Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lipnie, Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lipnie, Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lipnie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie, Zespołu Szkół w Chrostkowie, Zespołu Szkół w Kikole, Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu, Zespołu Szkół w Karnkowie.
Uczestnicy konkursu oceniani byli w 2 kategoriach wiekowych:
I kat. – zerówki przedszkolne, szkolne i klasy pierwsze
II kat. – klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej
Zmagania uczestników oceniała komisja, powołana przez organizatorów, w składzie:
Przewodnicząca komisji:
- mgr Wanda Mróz, nauczyciel języka polskiego,
Członkowie komisji
- mgr Aneta Gabryelczyk , polonistka, pracownik Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.
- mgr Magdalena Złakowska, nauczyciel języka polskiego,
Z dumą można powiedzieć, że wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie, a jury miało niełatwe zadanie.
W oczekiwaniu na werdykt, publiczność miała okazję wysłuchać kilku utworów muzycznych w wykonaniu niezwykle utalentowanej uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie Moniki Witkowskiej, oraz wziąć udział w charytatywnej aukcji dziecięcych prac plastycznych, z której dochód przeznaczony został na leczenie Julii Gajzler, podopiecznej Komitetu Rumiankowe Drzwi – Wspieramy Julkę.
Po burzliwych obradach Jury wyłoniło zwycięzców:
w kategorii I - zerówki przedszkolne, szkolne i klasy pierwsze jury postanowiło przyznać:
I miejsce – Agata Wenderlich
II miejsce – Borys Łukasik
III miejsce – Zuzanna Trojanowska
Wyróżnienie: Miłosz Iwo Jankowski-Bourdoux,Alicja Agacińska, Agata Lewandowka, Ada Falkowska, Cezary Gracyk
w kategorii II - klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej:
I miejsce – Zuzanna Świderska
II miejsce – Mikołaj Polachowski
III miejsce – Bartosz Rutkowski
Wyróżnienie 1go stopnia: Karolina Zajączkowska, Wiktoria Mikołajczyk
Wyróżnienie 2go stopnia: Alicja Gawrońska, Patrycja Olkiewicz, Wiktoria Serwach
Wyróżnienie 3go stopnia: Kacper Żelazkiewicz, Nadia Wachowska, Karolina Rzymska
Zwycięzcy otrzymali piękne statuetki i nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy za udział w konkursie i upominki. Nauczycielom zaś podziękowano za zaangażowanie i przygotowanie uczestników.
Wszystkim uczestnikom konkursu, którzy dostarczyli nam niezwykłych wrażeń szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.