223 rocznica Konstytucji 3 Maja.

Dnia 29 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasy IV i V pod opieką pań: Beaty Brzezińskiej, Elżbiety Rybickiej i Arlety Salamądry przygotowały część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uczczono święto narodowe, przypomniano ważne fakty z historii Polski. Zadbano o odpowiednią scenografię, wyeksponowano symbole narodowe, zawieszono portrety twórców konstytucji. Uczniowie recytowali patriotyczne wiersze: "Wiwat trzeci maj", Opowiedz nam, moja Ojczyzno", śpiewali pieśni patriotyczne. Przybliżono cel Konstytucji jakim było:  ustanowienie Polski krajem katolickim, ale tolerancyjnym wobec innych wyznań, zniesienie wolnej elekcji, ustanowienie monarchii dziedzicznej, zniesienie liberum veto, wprowadzenie trójpodziału władzy, ustanowienie armii narodowej w sile 100 tys. żołnierzy, włączenie chłopów polskich w zakres jurysdykcji królewskiej, oraz ustanowienie praw dotyczących miast, które nadawały mieszczanom prawa polityczne, prawo do posiadania ziemi, korzystne warunki rozwoju osadnictwa żydowskiego.
Głownym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych.