Konkurs Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych „Mówimy wierszem”.

Już po raz trzeci odbył się w naszym mieście Konkurs Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych „Mówimy wierszem”. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 5 do 9 lat i oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych. I kategoria – zerówki przedszkolne, szkolne i klasy pierwsze, II kategoria – klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej. Tym razem uroczystość zebrała 60 recytatorów z 11 placówek powiatu lipnowskiego. Organizatorkami konkursu są nauczycielki z naszej szkoły, Dorota Wojtal i Wioletta Ługowska.
Uczestnicy konkursu prezentowali utwory z całego bogactwa poezji dla dzieci, różnymi technikami teatralnymi, a oceniała ich komisja w składzie: przewodnicząca – pani Aneta Gabryelczyk (pracownik Kujawsko –Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli), członkowie – pani Magdalena Złakowska (nauczyciel języka polskiego), - pani Anna Sawicka – Borkowicz (instruktor teatru młodzieżowego Miejskiego Centrum Kulturalnego).
Po burzliwych obradach Jury wyłoniło zwycięzców:
I kategoria
I miejsce – Julia Raczkowska,
II miejsce – Agata Wenderlich,
III miejsce – Krzysztof Rawski,
Wyróżnienia: Hubert Lewandowski, Helena Gajewska, Oliwia Boniecka, Antoni Gajewski, Magdalena Jaglińska.
II kategoria
I miejsce – Gabriela Grzywińska,
II miejsce – Zuzanna Murawska,
III miejsce – Wiktoria Mikołajczyk,
Wyróżnienia: Joanna Korycka, Marcelina Cichowicz, Agata Lewandowska, Sonia Skarżyńska, Kinga Podlasińska.
Wszyscy mali wykonawcy otrzymali maskotki i dyplomy za udział, a laureaci statuetki i nagrody rzeczowe.

Wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, dzięki którym udało się zorganizować to niezwykłe wydarzenie pragniemy z głębi serca podziękować, a w szczególności naszym sponsorom:
Patronowi Honorowemu księdzu kanonikowi Henrykowi Kołodziejczykowi,
Staroście Lipnowskiemu Krzysztofowi Baronowskiemu,