IV KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „MÓWIMY WIERSZEM”

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie
zaprasza uczniów klas: „0” (5-latki) , I, II, III do wzięcia udziału
w IV KONKURSIE INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „Mówimy wierszem”
REGULAMIN na rok szkolny 2015/2016.
Cele konkursu:
- popularyzacja literatury dziecięcej,
- rozwijanie dziecięcych zdolności,
- rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej,
- doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi i śmiałości,
- doskonalenie prawidłowego interpretowania utworu,
- podnoszenie poziomu kompetencji językowych oraz zasobu słownictwa,
- uświadomienie konieczności respektowania reguł konkursu,
- integrowanie dzieci z różnych szkół i placówek,
- nawiązanie współpracy między placówkami.

Tematyka
Dowolny dobór utworów z całego bogactwa poezji dla dzieci.

Uczestnicy W konkursie mogą wziąć udział dzieci ze szkół oraz przedszkoli z terenu powiatu lipnowskiego w wieku od 5 do 9 lat, wyłonieni na drodze eliminacji klasowych, grupowych (przedszkolnych) i szkolnych. Do konkursu każda placówka może zgłosić po 2 uczestników
z każdej kategorii wiekowej.  Uwaga! - ograniczenie liczby zgłoszeń nie dotyczy laureatów I, II, III miejsca oraz uczniów wyróżnionych w poprzednich edycjach konkursu. Prosimy o zaznaczenie na karcie zgłoszenia, w którym Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych "Mówimy wierszem" uczestnik brał udział.

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach wiekowych : I kat. - zerówki przedszkolne i szkolne, klasy pierwsze szkoły podstawowej, II kat. - klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej.

Prezentacje konkursowe - Uczestnik przygotowuje jednoosobową prezentację teatralną. - W repertuarze mogą znaleźć się tylko interpretacje teatralne wierszy. - Techniki teatralne: dowolne (gra aktorska, elementy scenograficzne, kostiumy, charakteryzacja, ruch sceniczny, muzyka - podkłady muzyczne należy przygotować na CD).
 W przygotowaniu interpretacji należy zwrócić uwagę na wykorzystanie przede wszystkim
 aktorskich środków wyrazu. - Czas trwania prezentacji: nie może przekraczać 5 minut.
- Prezentację rozpoczną dzieci z klas „0”, następnie z klas I - II - III.
Termin prezentacji
Prezentacje konkursowe dla każdej kategorii wiekowej odbędą się jednego dnia (14 listopada 2015r. o godz. 10.00 w Kinie Nawojka w Lipnie, ul. Mickiewicza 33) i zostaną zakończone werdyktem jurorów oraz przyznaniem nagród głównych w dwóch kategoriach wiekowych.
Jury konkursu i kryteria oceny Jury konkursu powołuje organizator. Ocena prezentacji obejmuje: - interpretację wiersza, - spójność prezentacji, - ogólny wyraz artystyczny, - dobór repertuaru,
- kultura słowa (dykcja, barwa).
Organizator konkursu zapewnia scenę, nagłośnienie oraz niektóre elementy scenograficzne po wcześniejszym uzgodnieniu. Zgłoszenia udziału w konkursie w postaci wypełnionej karty zgłoszenia (załącznik do regulaminu) należy przesłać do dnia 18 października 2015 r. pocztą na adres: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie, ul. Traugutta 2, 87-600 Lipno lub drogą elektroniczną na adres: aiaks@wp.pl z dopiskiem „Mówimy wierszem”
W sprawie potwierdzenia terminu udziału uczestników w konkursie Organizator prosi
o kontakt do dnia 19 października 2015 r.
Organizator i jury zastrzegają sobie prawo do zmian w podziale nagród i łączenia kategorii.
Informacji na temat przygotowań do konkursu udzielają:
Wioletta Ługowska tel. 725 654 105, Dorota Wojtal tel. 606 497 787
                                                           Zapraszamy!