Inauguracja roku szkolnego.

W dniu 3 września dyrektor szkoły mgr Jacek Góźdź uroczyście przywitał zebranych na szkolnym placu apelowym rodziców, grono pedagogiczne oraz wszystkich pracowników szkoły na inauguracji roku szkolnego 2012/2013. Szczególne powitania skierował do zgromadzonych uczniów szkoły. W swych słowach nawiązał do kończących się wakacji, czasu beztroskich zabaw, górskich wędrówek i morskich kąpieli. Nastąpił czas wytężonej pracy. W bieżącym roku szkolnym do SP 3 uczęszczać będzie 457 uczniów, w tym 61 w oddziałach przedszkolnych oraz 61 w klasach pierwszych. Wysoko wykwalifikowanych 39 nauczycieli czuwać będzie nad realizacją postawionych przed szkołą celów edukacyjno wychowawczych a także spełnieniem osobistych oczekiwań każdego ucznia i rodzica związanych z rozpoczętym rokiem szkolnym. Przed najpoważniejszym wyzwaniem w swoim dotychczasowym życiu stanęli uczniowie klas szóstych, którzy w kwietniu przystąpią do sprawdzianu kompetencji ucznia. Rok 2012/13 to rok bezpiecznej szkoły. Uczniom naszym stworzymy warunki bezpiecznej nauki i wypoczynku. Na licznych apelach i pogadankach udowodnimy, że szkoła jest dla ucznia drugim, bezpiecznym domem. Kończąc wypowiedź swe ostatnie słowa Dyrektor Szkoły skierował do uczniów i pracowników, życząc im jak najlepszych wyników w nauce i pracy, satysfakcji z faktu bycia uczniem i pracownikiem SP3 w Lipnie.