Sprzątanie Świata 2012.

W dniu 14 września cała młodzież naszej szkoły wzięła udział w wieloletniej już akcji „Sprzątania Świata”, która po raz pierwszy odbyła się w 1989 w dalekiej Australii. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy. Młodzież naszej szkoły po raz osiemnasty włożyła swój maleńki wkład do tego aby nasze środowisko było bardziej czyste i przyjazne dla człowieka. Przez niecałą godzinę w najbliższym otoczeniu naszej szkoły i pobliskich osiedli uzbieraliśmy ponad 500 kilogramów śmieci wyrzuconych przez mieszkańców. Niektóre trofea musiało nieść aż kilka osób. Choć tej rywalizacji nie można zaliczyć do zbyt chlubnych to uzbieraliśmy najwięcej z pośród szkół naszego miasta.