Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych.

Raiffeisen Polbank i Endomondo zapraszają do wspólnego biegania i pomagania chorym na mukowizcydozę.  Wychodząc na przeciw tej akcji również i my wspólnie z  młodzieżą naszej szkoły pragniemy pomóc chorym dzieciom. W dniu 14 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły wezmą udział w ponad pięciogodzinnej sztafecie zorganizowanej na bieżni lekkoatletycznej przy szkole. Od godziny 800 do 1330 kolejno zgodnie z opracowanym grafikiem zapraszamy wszystkie klasy od 0 do VI. Każdy uczeń w zależności od wieku i swoich możliwości będzie mógł przebiec dowolną ilość okrążeń. Będzie to nasz skromny wkład w ogólnopolską akcję "Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych", w której chodzi oto aby w okresie od 1 kwietnia do 31 maja wspólnie z innymi uczestnikami zebrać 10 milionów kilometrów. Wówczas sponsor Justyny Kowalczyk przekaże Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowizcydozą 100 tysięcy złotych, które zastaną przeznaczone na budowę centrum leczenia chorych na mukowizcydozę w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Do akcji można się włączyć nie tylko biegając ale także chodząc lub spacerując z dziećmi do czego zachęcamy wszystkich rodziców i dziadków. Wystarczy założyć konto na www.endomondo.com, pobrać bezpłatną aplikację (uwaga Endomondo Premium jest płatne) na smartphone, uruchomić GPS w telefonie i włączyć aplikację za każdym razem, kiedy chodzimy, biegamy czy spacerujemy.
Mamy nadzieję że wspólnie uda się nam uzbierać wymaganą ilość kilometrów a wspólna akcja pomoże przybliżyć problemy dzieci chorych na tą straszną chorobę. RUSZAJMY Z POMOCĄ.