Uczniowie stanęli na wysokości zadania.

Dzień 14 maja na długo zapamiętają uczniowie naszej szkoły, a to za sprawą wyjątkowego wydarzenia w którym wzięła udział cała społeczność szkolna od klasy pierwszej aż po szóste. Przez pięć i pół godziny trwała wyjątkowa sztafeta ponad 400 uczniów, którzy zamiast pałeczki sztafetowej przekazywali sobie telefon komórkowy zalogowany w programie "Endomondo". W ten sposób wspólnie pomogliśmy dzieciom chorym na mukowizcydozę, a wkład nasz był całkiem znaczący. Przez cały dzień pokonaliśmy dystans ponad 335 kilometrów, blisko 2 tysiące okrążeń naszej szkolnej bieżni. Rekordziści pokonywali bieżnię ponad 40 krotnie. Była to wspaniała lekcja wychowawcza ucząca wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka, świadcząca, że mamy wspaniałą młodzież, chcącą i umiejącą pomagać innym. W imieniu chorych i potrzebujących dzieci serdecznie dziękujemy.