Zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022
Wielki sukces naszego ucznia
Wielki sukces naszego ucznia 65 uczniów podstawówek i 335 licealistów znalazło się w gronie stypendystów jednego z trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Humaniści na start”. Wśród nich uczeń naszej szkoły z klasy VIII C, Bartosz Borowicz. Dnia 6 czerwca 2022 Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się z najlepszymi, wręczyli im listy gratulacyjne i okolicznościowe statuetki. Wraz z Bartkiem na gali był nasz pan dyrektor, Jacek Góźdź, który odebrał certyfikat za udział w projekcie "Humaniści na start". - To wielka satysfakcja i przyjemność gościć tak wybitnych młodych ludzi. Gratuluję wam wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu - mówił marszałek Piotr Całbecki. W ramach tegorocznego projektu stypendium otrzymało 400 uczniów z regionu - o wsparcie mogli się ubiegać uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Młodzi ludzie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięcznie.
Kryminalnie na chemii
31.05.2022 r. oficjalnie i uroczyście zakończyliśmy udział w projekcie, "Kryminalnie 🕵🏻 na chemii 🧪... z przymrużeniem oka 😉". Wygraliśmy naszym projektem I etap XII edycji ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era "Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu". W II etapie konkursu wróżniono złotym grantem 🏆 5 najlepszych projektów w Polsce. Wśród nich był nasz. Uczniowie 8a przyjęli gratulacje 🎊 za entuzjazm, kreatywność i pasję, a p. Anna Baranowska za profesjonalizm w działaniu oraz zaangażowanie w inspirowanie młodzieży do podejmowania ambitnych wyzwań edukacyjnych. Było to bardzo miłe 🥰🥰🥰 podsumowanie naszych działań.
Egzamin klas ósmych
24, 25 oraz 26 maja ósmoklasiści podeszli do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Trzymamy mocno kciuki za Wasze wyniki i czekamy na nie z niecierpliwością