Facebook
BIP
Zajęcia z języka migowego w świetlicy szkolnej
Zajęcia z języka migowego w świetlicy szkolnej

1 grudnia 2022 w grupie świetlicowej gościem była pani Ania Socha. Pani Ania jest anglistką w naszej szkole. Ukończyła także kurs języka migowego na poziomie zaawansowanym. Pani Ania przyjęła zaproszenie pani Magdaleny Błochowicz i Marty Turskiej i fantastycznie przeprowadziła zajęcia z grupą świetlicową. Dzieci nauczyły się nazw kilku zwierząt, poznały alfabet w języku migowym i spróbowały przeliterować swoje imię. Dziękujemy serdecznie pani Ani, dzieciaki były zachwycone!!!

Czytaj więcej

Turniej Słowa- Dzieci mają głos
Turniej Słowa- Dzieci mają głos

Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest organizatorem Turnieju Recytatorskiego. Eliminacje powiatowe odbyły się w kilku miastach województwa, między innymi w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie, gdzie nagrodę i bilet do dalszej recytatorskiej przygody otrzymał uczeń naszej szkoły Szymon Laszenko. 18 listopada 2022 roku w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego " Turniej Słowa- Dzieci mają głos". W kategorii klas I-III wystąpiło 19 uczestników, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdolności recytatorskich. Nasz przedstawiciel Szymon Laszenko wyrecytował II miejsce, wspaniale przedstawiając wiersz Marii Terlikowskiej " Straszny sen". Z dumą i radością gratulujemy Szymonowi i dziękujemy pani Katarzynie Palczak za przygotowanie ucznia do konkursu.

Czytaj więcej

POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „MÓWIMY WIERSZEM”
POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „MÓWIMY WIERSZEM”

POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „MÓWIMY WIERSZEM” 18 listopada 2022r. mieliśmy niepowtarzalną okazję podziwiać uczestników IX edycji Konkursu Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych „Mówimy wierszem”. Uroczystość odbyła się dzięki zaangażowaniu organizatorek: Wioletty Ługowskiej i Doroty Wojtal. Konkurs skierowany był do uczniów szkół i przedszkoli z powiatu lipnowskiego. W tym roku przystąpiło do niego 23 uczestników. Najmłodsi recytatorzy z ogromnym zaangażowaniem prezentowali utwory należące do kanonu poezji dla dzieci. Ocenie podlegały: dykcja, mimika, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, stroju i rekwizytów. W konkursie wzięli udział uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwu kategoriach wiekowych: I kategoria – zerówki przedszkolne, szkolne i klasy pierwsze. II kategoria – klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej. W jury zasiedli: p. Wanda Mróz, p. Mateusz Drozdowski.

Czytaj więcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas ósmych, pod kierunkiem wychowawców (p. Anny Baranowskiej, p. Małgorzaty Walczewskiej, p. Marcina Makowskiego, p. Patryka Chrabąszczewskiego), przygotowali uroczysty apel dla całej społeczności szkolnej. Na pochwalę zasługuje patriotyczna postawa uczniów, ich zaangażowanie w przedsięwzięciu. Atmosfera była wzruszająca i podniosła. W ramach obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, w klasach I-III przeprowadzono konkurs plastyczny na plakat "11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości ". Wręczenie nagród nastąpiło po uroczystym apelu. Fundatorem nagród była Rada Rodziców. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Czytaj więcej

Niedługo koniec akcji Talenciaków!
Niedługo koniec akcji Talenciaków!

Szanowni Państwo, 📣📣📣 uprzejmie informujemy, że TALENCIAKI przekazują/przypisują Państwo DO 20 LISTOPADA b.r. Do 13 listopada Talenciaki wydawane są przez kasjerów w sklepach LIDL przy kasie. 📣📣📣 Do czwartku 10 listopada można oddawać Talenciaki do świetlicy lub pani Ani Sochy, opiekunki Samorządu Szkolnego. Czekamy na Talenciaki maksymalnie do 18 listopada!!!! UWAGA !!! 📣📣📣 TALENCIAKI TRACĄ WARTOŚĆ po 20 listopada 2022 r.

Czytaj więcej

Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim
Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Wygraliśmy!!!! Ogromnie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na projekt murala dla naszej szkoły!!! Dziękujemy Urzędowi Miasta, Panu Burmistrzowi, Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i dzieciom oraz wszystkim życzliwym osobom za pomoc i wsparcie!!! 💪💪💪 Dzięki Wam zwyciężyliśmy w Budżecie Obywatelskim i niebawem naszą halę ozdobi wspaniały mural z Kopernikiem. Dziękujemy! 🏆🏆🏆🌠🌙☄️🌓🌘🪐🌑🏆🏆🏆

Czytaj więcej

Pracownia językowa
Pracownia językowa

💂‍♀️👩‍🏫🎧📖📚🖊✏️🔈 W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły otrzymali nową klasopracownię. Tym razem powstała pracownia językowa. Efekty poniżej:

Czytaj więcej

Azyl dla Skrzywdzonych Zwierząt
Azyl dla Skrzywdzonych Zwierząt

🐕🐕 KARMA TRAFIŁA JUŻ DO "AZYLU DLA SKRZYWDZONYCH ZWIERZĄT" 🐕 🐕 Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU p. Anną Socha, zawieźli dzisiaj drugą część zebranej karmy oraz kołdry i koce potrzebującym pieskom ze schroniska 🐶 Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za bardzo duże zaangażowanie w naszą akcję 👏 Dziękujemy również p.Grzegorzowi Wąsickiemu oraz p.Marcinowi Szpanelewskiemu za pomoc i przewiezienie wszystkiego do schroniska 🚗 🚙 Akcje charytatywne uczą wrażliwości na potrzeby słabszych oraz rozwijają uczucie empatii ❣BRAWA dla wszystkich naszych dzieci i rodziców 👏👍❤

Czytaj więcej

Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika

27 października 2022 roku, to dzień, który zapamięta każdy pierwszoklasista. Wrota bramy wyobraźni stanęły tego dnia otworem przed najmłodszymi w naszej szkole, którzy pasowani na czytelników szkolnej biblioteki, po raz pierwszy otrzymali możliwość wypożyczania książek. Podczas tej uroczystej ceremonii wcielającej uczniów do grona czytelników, miały miejsce gry i zabawy, w których dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą, a ich zaangażowanie nagrodzone zostało dyplomem. Organizatorem Uroczystości była Pani bibliotekarka Beata Leonik.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Mycia Rąk
Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Z tej okazji 17 października 2022 mieliśmy przyjemność gościć panią Annę Kucharską oraz panią Joannę Łydzińską z Greenyard Frozen, które przeprowadziły fantastyczne zajęcia edukacyjne, promujące prawidłowe mycie rąk. Obejrzeliśmy prezentacje multimedialne dotyczące techniki i znaczenia mycia rąk, otrzymaliśmy też kolorowanki tematyczne i ciekawe ulotki. Jednak najciekawsze było wypróbowanie poznanych technik mycia rąk z pomocą....czarnej farby! Każdy z nas mógł sprawdzić, jak rozprowadza się na dłoniach specjalna substancja dla dzieci, którą potem mieliśmy za zadanie jak najdokładniej zmyć. W zajęciach wzięły udział klasy 1-3. Dziękujemy naszym gościom za tak ważne i pouczające zajęcia! Nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, powtórzyliśmy to, co już wiedzieliśmy i co najważniejsze - była wspaniała zabawa!!!

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 92