Facebook
BIP

Wydarzenia

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PN. ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI PRZECZYTANEJ DZIECKU PRZEZ RODZICA.

Biblioteka szkolna miała zaszczyt być opiekunem konkursu plastycznego pn. Ilustracja do książki przeczytanej dziecku przez Rodzica organizowanym przez Zespół Szkół w Karnkowie. Podczas uroczystego wręczenia nagród, które odbyło się 10. 05. 2024 r. zwycięzcy konkursu ilustracji zostali nagrodzeni za swoje wyjątkowe prace.

Miejsca i wyróżnienia zostały przyznane następująco:

II miejsce zajęła Zuzanna Boniecka z klasy II.

III miejsce zajął Franciszek Bejger z klasy II i Jerzy Laskowski z klasy I.

Wyróżnienie otrzymały:

Zofia Suska z klasy II, Gabriela Grudowska i Nikola Wojciechowska z klasy III.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w artystycznej drodze!

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy wspierali swoje dzieci i towarzyszyli im podczas uroczystego wręczenia nagród.

Beata L.

PRZYGODA Z NAJSTARSZĄ KSIĄŻKĄ W BIBLIOTECE

Przekraczając próg biblioteki, odbyliśmy literacką podróż w czasie sięgającą samego początku - czytanie pierwszej książki z kolekcji bibliotecznej, wiersze Juliana Tuwima. To niesamowite doświadczenie odkrywania historii i tajemnic zapisanych na jej stronach.

Beata L.

 

QUIZ Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia 2024 roku, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypominającego nam o ważności literatury i szacunku do twórców w naszej bibliotece odbył się quiz obejmujący zagadnienia dotyczące chronienia własnej twórczości oraz zasadach korzystania z prac innych autorów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, co sprawiło, że konkurs był niezwykle emocjonujący. I miejsce zajęła uczennica klasy IV, Patrycja Marciniak a pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Beata L.

 

 

KONKURS WIEDZY O NAWOJCE

 25.04.2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lipnie odbył się konkurs wiedzy o Nawojce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu a szczególnie   Kindze Kłonickiej z klasy VII, która zdobyła III miejsce. Uczennice z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do tego konkursu i  z wielkim zamiłowaniem zgłębiały  tajemnice Nawojki. To niewątpliwie ogromny sukces, który cieszy nas wszystkich. Uczennice zostały przygotowane do konkursu we współpracy biblioteki szkolnej z panią Ewą Dobroś.

Beata L.

 

VIII POWIATOWY MARATON CZYTELNICZY

W związku z faktem odbycia się w dniu 04.04.2024 r. VIII Powiatowego Maratonu Czytelniczego w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, Biblioteka Szkolna SP3, jako opiekun tego wydarzenia, pragnie poinformować o niebywałym sukcesie naszych uczniów. W konkursie szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Górzyńska z klasy VIIc, a trzecie miejsce zajęła Liliana Sujkowska z klasy VIIa. Laureatom gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i dzielne reprezentowanie naszej szkoły w tym doniosłym wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy również naszym nauczycielom polonistom, pani Beacie Brzezińskiej, Elżbiecie Rybickiej i Dorocie Wojtal, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniach uczniów do konkursu, przyczyniając się tym samym do osiągniętych przez nich sukcesów. Raz jeszcze gratulujemy wspaniałych wyników i zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w podobnych wydarzeniach literackich w przyszłości.

Beata L.

 

POMALUJMY RAZEM PISANKI

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy włączyli się w akcję zbierania przyborów dla dzieci z  Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej,  za zaangażowanie i życzliwość, które sprawiły, że wiele dzieci otrzymało potrzebne narzędzia do nauki. Dzięki Waszej dobroci udało nam się zebrać wiele niezbędnych przedmiotów.

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za udział w tej pięknej inicjatywie.

 

Beata Leonik, Aneta Florkowska.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Nasza biblioteka szkolna zorganizowała w lutym i marcu 2024 roku z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu lekcje online z ekspertami NASK. Tematem lekcji były m.in. Digital Wellbeing – jak znaleźć równowagę między online a offline, które przybliżyła uczniom Natalia Wójcicka, młodsza specjalistka ds. aktywizacji dzieci i młodzieży; Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa, o czym opowiedział ekspert do spraw bezpieczeństwa dzieci w internecie Łukasz Wojtasik. Wspólnie z panią Anetą Florkowską zostały przygotowane lekcje dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu, kreatywne zadania. Wspólnie tworzyliśmy plakat dotyczący zasad higieny cyfrowej. Przygotowane zostały gry edukacyjne oraz czytanie książki pt. „Sieciaki, jest nas więcej". Celem tych zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest bezpieczne korzystanie z internetu oraz jak rozpoznawać potencjalne zagrożenia online. Dzięki tej inicjatywie chcieliśmy wzmocnić świadomość naszych uczniów i pomóc im lepiej chronić się przed ryzykownymi sytuacjami w sieci. Jesteśmy przekonani, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa internetowego jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach, dlatego kontynuujemy nasze wysiłki, aby wspierać naszych uczniów w zdobywaniu niezbędnych umiejętności. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom za zaangażowanie oraz wsparcie w propagowaniu zdrowego i bezpiecznego korzystania z internetu. Liczymy na dalszą współpracę w kształtowaniu świadomych i odpowiedzialnych użytkowników internetu.

Beata Leonik

WIZYTA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

W marcu mieliśmy zaszczyt gościć w naszej bibliotece grupę dzieci z przedszkola. Była to wyjątkowa i pełna radości chwila, którą podkreśliła obecność naszego Pana Dyrektora oraz Pani Wicedyrektor. Razem z panią Anetą Florkowską zaplanowałyśmy specjalną lekcję biblioteczną, podczas której dzieci mogły odkrywać magiczny świat książek. Nie zabrakło także emocjonującego Teatrzyku Kamishibai pt. „Książki", który przeniósł naszych małych gości w świat fantastycznych opowieści. Dzieci miały okazję rozwiązywać zagadki, bawić się w aktorów i wcielać się w różnorodne role, a także poznać naszą szkołę podczas oprowadzania. Każde dziecko zostało obdarowane uroczymi upominkami, które miały przypominać im o tej wspaniałej wizycie w bibliotece. Dziękujemy wszystkim za udział i współpracę. Nasze spotkanie było nie tylko pełne zabawy, ale także cennej nauki. Mamy nadzieję, że nasza biblioteka stanie się dla dzieci miejscem, gdzie będą mogły odkrywać świat książek i rozwijać swoją pasję do czytania. Serdecznie dziękujemy jeszcze raz i zapraszamy do kolejnych spotkań!

Beata Leonik

 

 

BOOKCROSSING

13 grudnia biblioteka włączyła się w inicjatywę Bookcrossing, polegającą na uwalnianiu książęk. W naszej szkole stworzyliśmy miejsce z książkami do ponownego obiegu. W ten sposób książka może podróżować z rąk do rąk otwierając się na nowych czytelników. Dzięki bookcrossing można odkryć nowe tytuły, dzielić się literaturą i budować społeczność czytelniczą.

Beata Leonik

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W bibliotece odbył się wyjątkowy i niezwykle radosny dzień, poświęcony ulubionemu przyjacielowi dzieci - pluszowemu misiowi. 24 listopada przyciągnął liczne grono uczestników, którzy wzięli udział w różnorodnych atrakcjach i zabawach o tematyce misiowej.  Wspólnie z panią Dorotą Małkiewicz zorganizowano czytanie ciekawej książki opowiadającej o przygodach pluszowego misia. Uczestnicy mogli usiąść wygodnie na miękkich poduszkach i przenieść się w świat opowieści. Właśnie wśród takiej atmosfery dzieci mogły poznać z bliska bohatera z kartek. Następnie został wyświetlony krótki film pt. Miś Uszatek - okrycie na zimę, który zapewnił chwile wytchnienia i wzruszenia w towarzystwie ulubionych bohaterów. Dzieci poznały również historię powstania bajki. Pełne uśmiechów śledziły losy misia na ekranie. Nieodłącznym elementem świętowania były również zagadki związane z pluszowymi towarzyszami oraz kolorowanki. Następnie przyszła pora na zabawę w ciepło-zimno z misiem, która przyniosła dużo radości. Dzieci szukały ukrytego pluszowego misia w bibliotece. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę misiowe naklejki, które będą przypominać o tej wspólnej zabawie. Całe wydarzenie było nie tylko świetną zabawą, ale również miało na celu rozwijanie wyobraźni wśród najmłodszych. Dzień Pluszowego Misia w bibliotece był pełen radości, zabawy i nauki. Na pewno wpłynął pozytywnie na dzieci i przyczynił się do jeszcze większej miłości do czytania oraz odkrywania świata książek.

Beata Leonik

 

 

 

MIESIĄC BIBLIOTEK

W październiku 2023 r. podczas Miesiąca Bibliotek zorganizowane zostały różnorodne quizy, gry edukacyjne oraz zabawy z niespodziankami. Jednym z ważnych wydarzeń było Pasowanie na Czytelnika. Uroczystość była pełna radości i entuzjazmu. Dzieci zostały wprowadzone w świat literatury, otrzymały swoje pierwsze karty czytelnicze, rozwiązywały zagadki, a za swoje zaangażowanie zostały nagrodzone wyjątkowymi dyplomami.  Dodatkowo mieliśmy możliwość tworzenia samolotów z papieru, które później konkurowały w wyścigach. Pełna emocji zabawa angażowała kreatywnie i rozwijała umiejętności manualne. Laureaci zostali wyróżnieni nagrodami, a pozostali uczestnicy otrzymali niespodzianki. Każdy samolot prezentował się znakomicie i sprawił, że wszyscy obecni byli pod wrażeniem. Dodatkowo mieliśmy możliwość zanurzenia się w magicznym świecie Teatrzyku Kamishibai, gdzie została przedstawiona urocza Bajka o Wiśle. Nie możemy zapomnieć o wspólnym oglądaniu bajek i filmów, które dostarczyły wiele radości. W bibliotece wspólnie czytaliśmy książki autorstwa Jamesa Norbury'ego pt. Wielka Panda i Mały Smok oraz Podróż. Wielka Panda i Mały Smok. To wspaniała opowieść między dwoma różnymi zwierzętami, pełna emocji i przygód, o współpracy i otwartości na innych, wzbogacona pięknymi ilustracjami.  Dzieci uczestniczyły również w atrakcyjnych interaktywnych zajęciach, takich jak tworzenie gier edukacyjnych, generowanie wiadomości, ćwiczenia na refleks, rozkodowanie obrazków, oraz zabawa Jakim kotem jesteś, które dostarczyły wiele radości i dały możliwość rozwoju umiejętności  Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w Miesiącu Bibliotek i przyczynili się do jego sukcesu. Wasza obecność była liczna, co było niezwykle inspirujące.

 Beata Leonik

 

 

   

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Nowoczesne technologie to temat bardzo ważny we współczesnym świecie, zwłaszcza z punktu widzenia młodych ludzi, dlatego biblioteka z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowała w lutym i marcu 2023 r.  lekcje online z ekspertami NASK dla klas I-VIII. Tematem lekcji były m.in. "Narzędzia open source do działań kreatywnych", które przybliżył uczniom trener kompetencji cyfrowych Kamil Śliwowski; "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", spektakl oraz interaktywne spotkanie z Plikem i Folderem; "Co czyha na naszą prywatność w grach i Internecie", o czym opowiedział ekspert pracujący w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK Andrzej Rylski; "Sieciaki - poznaj bezpieczny Internet oraz kontynuacja tych zajęć: "Sieciaki - 5 zasad bezpieczeństwa" i "Sieciaki - Internet bez przesady", zaprezentowany przez eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w sieci Łukasz Wojtasik. Oprócz zajęć z ekspertami, uczniowie mieli okazję przez cały ten okres uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych, quizach, kreatywnych zadaniach, seansach filmowych, a wszystko po to, aby w praktyczny sposób nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z internetu.

Beata Leonik

 

WOJEWÓDZKI KONKURS NA INFOGRAFIKĘ

W dniu 23 marca 2023 r. w bibliotece szkolnej, która zachęciła uczniów do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie na infografikę w ramach cyklu edukacyjnego "Giganci Nauki Kujaw i Pomorza", odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień. Za udział w konkursie nagrodzeni zostali: Zofia Koszczka z klasy VIIb, za przygotowanie infografiki o Wilhelminie Iwanowskiej, Nikola Lewandowska z klasy VIIb, za przygotowanie infografiki o Albercie Michelsonie, i Wiktor Wiśniewski z klasy VIIb, za przygotowanie infografiki na temat Tadeusza Reichsteina.

Beata Leonik


 

MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

15 grudnia 2022 r. w ramach kampanii społecznej „Mała książka wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach płynących ze wspólnego, rodzinnego czytania do szkolnej biblioteki zaproszeni zostali pierwszoklasiści, na specjalnie dla nich przygotowane zajęcia. Oprócz wspólnego oglądania teatrzyku Kamishibai młodzi czytelnicy sami mogli spróbować gry aktorskiej, wcielając się w rybkę lub kotka. Do przygody z książką zachęcały również gry i zabawy, a całość podsumowało otrzymanie przez każdego z uczestników „wyprawki czytelniczej”.                                                          

                                                                                                                                                                                                                                                                                     Beata Leonik

 

 

 

 

MIESIĄC BIBLIOTEK

27 października 2022 r. to dzień, który zapamięta każdy pierwszoklasista. Wrota bramy wyobraźni stanęły tego dnia otwarte przed najmłodszymi w naszej szkole, którzy pasowani na czytelników szkolnej biblioteki po raz pierwszy otrzymali możliwość wypożyczania książek. Podczas tej uroczystej ceremonii wcielającej uczniów do grona czytelników, miały miejsce gry i zabawy w których dzieci miały okazję wykazać się wiedzą, a ich zaangażowanie zostało nagrodzone dyplomem.

Beata Leonik

 

#POWRÓT NA POCZĄTEK STRONY

Zobacz też