Lekcje z Kopernikiem

Lekcje z Kopernikiem ☀ 🌏
🌞🌝🌛🌕🌘🌙🪐🌍⭐️💫🪐🌟
W świetlicy także odbywają się zajęcia z Kopernikiem w ramach Programu Szkoła Przyjaciół Kopernika.
Panie Marta Turska i Magdalena Błochowicz przeprowadziły zajęcia przybliżające dzieciom postać naszego wybitnego astronoma, dzieci poznały fragmenty książki "Droga do gwiazd - opowieść o Mikołaju Koperniku" autorstwa Katarzyny i Pawła Ziemnickich.
Uczniowie podziwiali ryciny przedstawiające drewniane instrumenty astronomiczne wymyślone przez Kopernika: Triquetrum, kwadrant słoneczny i astrolabium.
Przeprowadziliśmy też inscenizację, podczas której dzieci wcieliły się w planety i Słońce!
Mieliśmy okazję podzielić się naszą wiedzą, ale także wiele się nauczyliśmy.
🌞🌝🌛🌕🌘🌙🪐🌍⭐️💫🪐🌟

Dziś uczniowie klasy 4a odwiedzili wirtualnie Dom Mikołaja Kopernika. Dowiedzieli się jak mieszkał młody astronom, co jadł na śniadanie, jak spędzał czas wolny😃 Uczniowie przygotowali wystawę portretów naszego patrona.

Lekcje z Kopernikiem ☀ 🌏
Uczennice klasy 8a przygotowały Lekcję z Kopernikiem. Wykonały prezentację multimedialną i przedstawiły sylwetkę naszego Patrona na godzinie wychowawczej. Nie zabrakło faktów z życia astronoma i ciekawostek.