Facebook
BIP
Wielkanoc 2020
Wielkanoc 2020

Wielkanoc to radosne święta – Zmartwychwstania Pańskiego - nadzieja zbawienia i zwycięstwo nad śmiercią, a jednocześnie czas budzenia się do nowego życia uśpionej natury. Życzę Wam, aby w tym roku, w te święta ta nadzieja była szczególnie obecna. I aby troski i niepokój nie przysłoniły radości świętowania. "Wszystko, co złe i trudne zawsze przemija" Życzę Wam, by te Święta, chociaż tak inne, były czasem, który spędzicie ze swoimi bliskimi. Zasiądźmy przy wielkanocnym stole w atmosferze pojednania i wzajemnego zrozumienia Tak, by Was wypełniła moc radości i miłości, wesołe pisanki dodawały uśmiechu, a we wspólne wypiekanie babki zaangażowana była cała Wasza rodzina. Niech Wam Wielkanoc przyniesie w darze realizację najpiękniejszych marzeń! Dużo, dużo zdrowia i energii na nadchodzące dni. Wesołego Alleluja! Dyrektor Szkoły Jacek Góźdź

Czytaj więcejKształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br. Więcej informacji na stronie MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-przedluzone-do-26-kwietnia

Czytaj więcej

Nauczanie na odległość
Nauczanie na odległość

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło: Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Czytaj więcej

Decyzja MEN
Decyzja MEN

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Rodzicu, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny; jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły. Uczniu, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe); przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki; odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela; przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Czytaj więcej

Uwaga
Uwaga

W związku z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem Burmistrz Miasta Lipna podjął decyzję o zamknięciu szkoły w dniu 10.03.2020 r. Zakaz obowiązuje do momentu uzyskania wyników osób hospitalizowanych. Prosimy na bieżąco śledzić informacje zamieszczane na stronie szkoły.

Czytaj więcej

Koronawirus - Komunikat
Koronawirus - Komunikat

KOMUNIKAT SZEFA POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W LIPNIE z dnia 09.03.2020 r. Starosta Lipnowski informuje, że w dniach 07 marca i 09 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Lipnie odbyły się kolejne posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie w związku z dwoma przypadkami podejrzenia wystąpienia koronawirusa u osób na terenie miasta Lipno i gminie Kikół. Ich rodziny niezwłocznie zostały objęte kwarantanną, a po otrzymaniu wyników ujemnych na obecność wirusa COVID-19 powyższa kwarantanna została zdjęta. W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek i stosowanie się do zaleceń higienicznych zamieszczonych na stronach internetowych. Prosimy o unikanie spotkań w większych grupach, ograniczenie podróżowania, a w szczególności o powstrzymanie się od wyjazdów zagranicznych. Jeśli masz wątpliwości i podejrzewasz u siebie koronawirusa to skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną tel. 54 287 32 24, 54 288 46 02 lub z najbliższym oddziałem zakaźnym tel. 56 679 31 00.

Czytaj więcej

8  marca
8 marca

Z okazji Dnia Kobiet pragniemy Wam złożyć płynące z głębi serca życzenia by każdy dzień był pełen miłości, radości i niepowtarzalnych chwil. Niech każdego dnia na Waszych twarzach gości uśmiech, a w Waszych sercach radość i szczęście. Życzymy Wam byście zawsze czuły się piękne i doceniane. By otaczali Was tylko życzliwi i kochający ludzie, a to, o czym marzycie, było zawsze na wyciągnięcie dłoni. Dziękujemy za wasze ciepło, troskliwość, wyrozumiałość, delikatność i ogromną siłę z jaką pokonujecie wyzwania. Zasługujecie na wszystko co najlepsze! Dziękujemy, że jesteście. To dzięki Wam świat staje się lepszy i piękniejszy

Czytaj więcej

Galileo
Galileo

4 marca w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy chemicznej Galileo. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas siódmych i 12 uczniów z klas ósmych.

Czytaj więcej

Słowo i ja
Słowo i ja

3 marca odbył się III Szkolny Konkurs Recytatorski "Słowo i Ja", którego organizatorami były panie Katarzyna Janiszewska i Monika Falkowska. Tematem przewodnim dzisiejszego konkursu był człowiek. Jury w składzie: pani Małgorzata Józefkowicz, polonistka z Zespołu Szkół Technicznych im Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie i pani Jolanta Skowrońska, polonistka z Zespołu Szkół im Waleriana Łukasińskiego w Skępem, przyznało następujące miejsca w konkursie: W pierwszej kategorii wiekowej 1 miejsce zajęła Maja Grochocka, 2 Nadia Kaleta, 3 Natasza Nierychlewska. W 2 kategorii wiekowej 1 miejsce zajęła Natalia Wawrowska, 2 Gabriela Grzywińska i 3 Stanisław Szojda. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym, powiatowym etapie konkursu, który już 19 marca!

Czytaj więcej