Facebook
BIP
Prymusi Kujaw i Pomorza
Prymusi Kujaw i Pomorza

Prymus Kujaw i Pomorza to już piąta edycja programu marszałkowskiego wsparcia, która jest skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości. Wśród stypendystów w ramach projektu "Prymus Pomorza i Kujaw" na rok szkolny 2020/2021 jest trzech uczniów naszej szkoły - Gabriela Impert - opiekun p.Zbigniew Napiórski, Rafał Boniecki - opiekun p.Marzena Cywińska i Bartosz Borowicz - opiekun p.Agnieszka Impert. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

Kalendarze Adwentowe
Kalendarze Adwentowe

Dnia 10 grudnia br. odbyła się III edycja wewnątrzszkolnego konkursu z j. niemieckiego na najpiękniejszy kalendarz adwentowy.Celem konkursu było: - popularyzacja języka niemieckiego, - rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym Niemiec, - kształtowanie tolerancji wobec innych kultur, - pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości, - rozwijanie uzdolnień plastycznych, - zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji, -rozwijanie kluczowych kompetencji w zakresie sprawności językowych. Wykonanie kalendarza adwentowego „Adventskalender”, uwzględniało 24 okienka/ przegródki/pojemniczki itp. oraz ich numerację – poszczególne „okienka” kalendarza zawierały dowolne słowa, bądź zwroty w języku niemieckim, związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie kalendarze były przepiękne i wymagały sporo pracy i kreatywności naszych uczniów. Komisja konkursowa zadecydowała przyznać następujące miejsca: I- KINGA SMOLIŃSKA KL.7C I- GABRIELA IMPERT KL.7A I-JERZY SZAŁCZYŃSKI KL.8C II- ANTONINA NIERYCHLEWSKA KL.8A II- NATALIA KOWALSKA 8C II- ZUZANNA BĄTKOWSKA 7C III- OTYLIA SARNOWSKA 8A III- ALEKSANDRA DURNIAT 7A III- BARTŁOMIEJ ORŁAMOWSKI 7D Jury zadecydowało również, iż wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

Choinka
Choinka

Do świąt Bożego Narodzenia został jeszcze tydzień, ale na naszym szkolnym korytarzu już świątecznie 🌲🌲🌲 Mikołaj stoi bardzo zdziwiony co tu tak cicho i gdzie są dzieci.

Czytaj więcej

Razem na święta
Razem na święta

W tym roku bierzemy udział w akcji MEN "Razem na święta":)🎅🎅🎅🎅 celem akcji jest bezinteresowne wsparcie,niesienie pomocy najbliższym,ale głównie sprawienie radości niewielkim gestem.🙂 Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonali piękne kartki i ozdoby świąteczne, które przekazali sąsiadom. Piękny gest❤🌲🥰

Czytaj więcej

Dni Honorowego Krwiodawstwa
Dni Honorowego Krwiodawstwa

Trwają Dni Honorowego Krwiodawstwa 22.11 - 26.11. Nasi uczniowie z klas VII i VIa wykonali z tej okazji plakaty w formie elektronicznej. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie❤️ Akcję przeprowadziły Anna Baranowska i Małgorzata Walczewska

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka. Jest to umowa między państwami, które zobowiązały się chronić prawa dziecka. Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Państwo powinno przestrzegać przysługujących dziecku praw. Wszystkim Dzieciom małym i dużym dedykujemy wiersz „O prawach dziecka” Marcina Brykczyńskiego. Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek tyle że jeszcze mały. Dlatego ludzie uczeni, którym za to należą się brawa chcąc wielu dzieci los odmienić stworzyli dla Was mądre prawa. Więc je na co dzień i od święta spróbujcie dobrze zapamiętać. Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego. Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić. Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać. Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami. Nikt nie może moich listów czytać bez pytania Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania. Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa A gdy różnię się od innych , to jest moja sprawa. Ważne telefony - Tu otrzymasz pomoc Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12 Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia” – 800 120 002 Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – 800 120 226

Czytaj więcej

Święto Niepodległości
Święto Niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości zastało nas na nauce zdalnej, było inne niż wszystkie, mniej huczne ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiczne, jednak uczciliśmy je godnie.

Czytaj więcej

Nauka zdana - przedłużenie
Nauka zdana - przedłużenie

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian. Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Czytaj więcej

Nauka zdalna
Nauka zdalna

Informujemy, że poniedziałku (26.10) uczniowie klas 4-8 będę pracować zdalnie. Będziemy prowadzić zajęcia zgodnie z planem lekcji, wszystkie dodatkowe informacje zostaną wysłane przez e-dziennik. Gdyby ktoś potrzebował pomocy, wyjaśnienia wątpliwości jesteśmy do dyspozycji w godzinach pracy - online lub telefonicznie. Pozdrawiamy Was i mamy nadzieję, że szybko wrócimy do tradycyjnej nauki. Dyrekcja i nauczyciele.

Czytaj więcej

Wybory SU
Wybory SU

W piątek 23 października Samorząd Uczniowski zorganizował wybory. Przewodniczącym SU z największą liczbą głosów został Stanisław Szojda z klasy 8 c, jego zastępcą Jurek Szałczynski 8c, zaś skarbnikiem Iga Gołębiewska 7a. Do składu SU dołączyli także Natasza Nierychlewska, Julia Komorowska, Ewa Kuczek, Filip Osmiałowski i Martyna Lewandowska. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej