Facebook
BIP
Uwaga!!!
Uwaga!!!

W dniu jutrzejszym tj. 31 lipca 2020 r. (piątek) prosimy absolwentów o odebranie zaświadczeń o egzaminie klas ósmych w sekretariacie szkoły w godzinach 11.00 - 15.00. UWAGA ! Obowiązkowo prosimy posiadać: - legitymację szkolną - długopis - maseczkę zakrywającą usta i nos

Czytaj więcej

Wakacyjne życzenia
Wakacyjne życzenia

Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom szkoły i Przyjaciołom życzymy wakacyjnych radości: słońca, podróży, bezpiecznych przygód, niezapomnianych wrażeń, nowych, ciekawych znajomości, odpoczynku i dużo zabawy! Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie

Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje
Bezpieczne wakacje

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje: 1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić. 2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców. 3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle. 4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni. 5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie. 6. Nie rozmawiaj z obcymi. 7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał. 8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu. 9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych. 10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc. 11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach. 12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej. 13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr. 14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem. 15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry. 16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza. 17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy. 18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku. 19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić. 20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy. 21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące. 22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze. 23. Nie rozpalaj ogniska w lesie. 24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać. 25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz. Aby lepiej zapamiętać zasady bezpieczeństwa, na koniec przedstawiamy kilka z nich w bardziej humorystyczny sposób: 1. Numer 112 znamy i w razie potrzeby go wybieramy. 2. Jeśli kogoś nie znamy, na pewno z nim nie rozmawiamy. 3. Gdy na plaży przebywamy, od mamy się nie oddalamy. 4. W górach po szlaku chodzimy, wtedy nie zbłądzimy. 5. Gdy na słońcu przebywamy, czapkę lub kapelusz zakładamy.

Czytaj więcej

Zakończenie Roku Szkolnego 2019 2020
Zakończenie Roku Szkolnego 2019 2020

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice 26 czerwca 2020 r. nastąpi zakończenie roku szkolnego 2019/2020 wg. poniższego harmonogramu: 9.00 – klasy VIII (boisko szkolne) 10.15 – 10.30 – klasy IV a, IV b, VI a, VII a, VII b, VII c (boisko szkolne) 10.50 – 11.05 – klasy VI b, VI c, VI d, V a, V b, V c, V d (boisko szkolne) 11.15 – 11.30 – klasy I – III (boisko szkolne) Prosimy ze względu na Covid – 19 abyście wszyscy przyszli w maseczkach, ustawili się na wyznaczonych miejscach zachowując niezbędny dystans i wszelkie zasady bezpieczeństwa i nie przynosili żadnych kwiatów. Po rozdaniu świadectw pojedynczo opuszczacie boisko szkolne.

Czytaj więcej

Liga Zadaniowa
Liga Zadaniowa

W Szkole Podstawowej w Skępem odbyła się XXXIII edycja konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”. Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Toruńskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Matematycznego w tym roku szkolnym składał się wyjątkowo z dwóch etapów (trzeci odwołany ze względu na pandemię). Uczniowie naszej szkoły w soboty: 16. listopada 2019r. i 18. stycznia 2020r. zmagali się z zadaniami konkursowymi na poziomie klasy VI i VII. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lipnie była najliczniej reprezentowana wśród uczestników konkursu. W konkursie wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły: · 18 osób z klas piątych – pisali konkurs na poziomie klas szóstych · 6 osób z klas szóstych · 2 osoby z klas siódmych Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 wyróżnieni w konkursie: Gabriela Impert 6a I miejsce opiekun Zbigniew Napiórski Bartosz Borowicz 6c I miejsce opiekun Zbigniew Napiórski Stanisław Korczakowski 6b III miejsce opiekun Zbigniew Napiórski Stanisław Szojda 7c III miejsce opiekun Agnieszka Impert Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w pracę na kółku matematycznym i udział w konkursie, a wyróżnionym uczniom gratulujemy sukcesu.

Czytaj więcej

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 - 5.06. Kordynatoremkonkursu w naszej szkole była mgr. Agnieszka Immpert Szkołę Podstawową Nr 3 w Lipnie reprezentowało 75 uczestników w czterech kategoriach wiekowych: · ŻACZEK - 10 osób z klas drugich · MALUCH - 17 osób z klas trzecich i czwartych · BENIAMIN – 30 osób z klas piątych i szóstych · KADET – 18 osób z klas siódmych i ósmych Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy otrzymali wynik bardzo dobry oraz wyróżnienie w konkursie: KLASA 2 Zuzanna Lewandowska 2b bardzo dobry Giesse Radosław 2c wyróżnienie Kwiatkowska Zofia 2c wyróżnienie KLASA 3 Kłonicka Kinga 3a wyróżnienie KLASA 4 Bonowicz Amelia 4a wyróżnienie KLASA 5 Kacper Bonkiewicz 5b wyróżnienie Lena Krupczyńska 5c wyróżnienie KLASA 6 Gabriela Impert 6a bardzo dobry Stanisław Korczakowski 6b wyróżnienie Bartosz Borowicz 6c wyróżnienie KLASA 7 Otylia Sarnowska 7a wyróżnienie Stanisław Szojda 7c wyróżnienie KLASA 8 Filip Pipczyński 8a wyróżnienie Kajetan Marcinkowski 8b wyróżnienie Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a wyróżnionym uczniom gratulujemy sukcesu

Czytaj więcej

Nasze sukcesy
Nasze sukcesy

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIIc Klaudia Budzińska została Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii. Charles Gill VIc otrzymał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. W Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym z Informatyki Konrad Dobroś z klasy VIIIc ponownie obronił tytuł Laureata, a dwoje uczniów z klasy VIIc: Rafał Boniecki i Jerzy Szałczyński zostało Finalistami tego konkursu. Uczniów przygotowywali z biologii mgr. Marek Zachacz, z języka angielskiego mgr. Aneta Poliwko i z informatyki mgr. Marzena Cywińska. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej

„Posiłek w szkole i w domu” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie otrzymała dofinansowanie
„Posiłek w szkole i w domu” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie otrzymała dofinansowanie

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty opublikował na swojej stronie listę szkół, które otrzymały dofinansowanie w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Celem programu jest m.in. zapewnienie wsparcia finansowego organom prowadzącym publiczne szkoły podstawowe w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach. Jedną ze szkół, które otrzymały dofinansowanie jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie. Przyznana kwota – 61 752,00 zł – zostanie przeznaczona na remont i doposażenie szkolnej stołówki.

Czytaj więcej

1 czerwca
1 czerwca

Wszystkim dzieciom, zarówno tym małym jak i tym dużym, z okazji Dnia Dziecka życzymy uśmiechu od ucha do ucha, mnóstwa okazji do beztroskiej zabawy, wesołych przygód, wspaniałych przyjaciół oraz wyjątkowych prezentów, udanych wakacji, dobrych ocen i ... (w tym roku chyba nikt się nie obrazi) szybkiego powrotu do szkoły.

Czytaj więcej