Facebook
BIP
Święto 3 Maja
Święto 3 Maja

3 maja dla większości Polaków jest jednym z najważniejszych dni w roku. Właśnie w tym dniu obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja, które przypomina nam o podpisaniu pierwszej polskiej konstytucji! To Konstytucja 3 maja była dokładnie pierwszą w Europie ustawą, która regulowała cały ustrój państwowy. Dokument miał dla Polaków wielkie znaczenie i zapoczątkował pierwsze zmiany w reformach. Bądźmy dumni, ze jesteśmy Polakami i zawieśmy flagę w ramach upamiętnienia tego wspaniałego święta!🇵🇱❤️

Czytaj więcej

Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne

Życzymy, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszystkie trudności. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie

Czytaj więcej

Pomoc dla Ukrainy w naszej szkole
Pomoc dla Ukrainy w naszej szkole

Nasza szkoła włączyła się do zbiórki dla Ukrainy. Zbieraliśmy materiały opatrunkowe, kosmetyki, leki, koce, artykuły spożywcze i higieniczne - słowem wszystko, co mogło się przydać naszym ukraińskim przyjaciołom. Ratownicy WOPR, koordynujący akcję, na czele z prezesem Marcinem Makowskim odebrali dziś od nas zebrane dary. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w zbiórkę - uczniom, Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom, rodzicom, wychowawcom oraz dyrekcji i wszystkim pracownikom naszej szkoły!!!

Czytaj więcej

Pomoc dla Ukrainy
Pomoc dla Ukrainy

Urząd Miejski w Lipnie rozpoczyna zbiórkę materiałów opatrunkowych (wyposażenie apteczki pierwszej pomocy), nowych koców i śpiworów dla poszkodowanych w rosyjskich atakach wojskowych na Ukrainie. Materiały będzie można zostawić w budynku Strażnicy OSP w Lipnie, ul. Bulwarna 1 od piątku do niedzieli w godzinach 14.00 – 19.00. Dziękujemy za każde okazane wsparcie.

Czytaj więcej

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji
Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji

Po kliknięciu w powyższy link lub grafikę zostaną Państwo przeniesieni na stronę rekrutacji do klas pierwszych. Załączniki do wydruku znajdują się na dole strony.

Czytaj więcej

Stypendium i nagrody Burmistrza Miasta Lipna
Stypendium i nagrody Burmistrza Miasta Lipna

9 listopada br. w Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów i Nagród Burmistrza Miasta Lipna dla uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Lipna, a którzy w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. W tym, roku zgodnie z regulaminem, przyznano 9 stypendiów i 6 nagród burmistrza Lipna.smiley Aż 11 z nich przypadło w udziale uczniom naszej szkoły Lista uczniów, którzy otrzymali Stypendium lub Nagrodę burmistrza Lipna: Rafał Boniecki, Kacper Bonkiewicz, Bartosz Borowicz, Kacper Gabrychowicz, Antoni Gajewski, Charles Joseph Gill, Karolina Górzyńska, Lidia Maria Gronczewska, Weronika Anna Gronczewska, Gabriela Impert, Stanisław Korczakowski, Zuzanna Lewandowska, Nikodem Maklakiewicz, Stanisław Szojda, Julian Terebiński. Obecnym stypendystom, ich bliskim, nauczycielom, wychowawcom i trenerom gratulacje złożyli burmistrz Paweł Banasik oraz zastępca burmistrza Jolanta Zielińska, dziękując jednocześnie za godne reprezentowanie naszego Miasta we wszystkich konkursach i olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych. Stypendium burmistrza przyznane będzie na okres 10 miesięcy w kwocie 100 złotych miesięcznie. Wprowadzona nagroda burmistrza, jest przyznana jednorazowo (w tym roku w kwocie od 300 złotych do 500 złotych). Uczniowie w szkołach otrzymają nagrody dyrektora za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w konkursach, w zawodach sportowych. Do lipnowskich szkół zostały już przekazane nagrody i listy gratulacyjne dla uzdolnionej młodzieży z naszego miasta. Stypendystom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej

Szkoła do hymnu 2021
Szkoła do hymnu 2021

Już po raz czwarty zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa

Czytaj więcej

Szkoła pamięta
Szkoła pamięta

Już po raz trzeci zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. W ramach akcji szkoły, przedszkola i placówki oświatowe mogą realizować różnorodne działania. Oto propozycje działań: odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii; uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy; przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii; przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych; odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat; zorganizowanie wycieczki patriotycznej; spotkanie z osobą popularyzującą historię danego regionu; opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych, np. prezentacja dotycząca jakiejś postaci lub rocznicy historycznej; wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą, w tym opiekujących się miejscami pamięci poza granicami naszego kraju.

Czytaj więcej

Telefon zaufania
Telefon zaufania

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki uprzejmie informuje, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Nauczycielom - zdolnych, mądrych i sympatycznych uczniów dużo energii, wytrwałości i satysfakcji płynącej z pracy z dziećmi. wielu sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia... Pracownikom obsługi i administracji - mało pracy, zniszczeń, papierków i biurokracji a dużo radości i satysfakcji z współtworzenia naszej szkolnej społeczności Uczniom - wyrozumiałych nauczycieli, dobrych przyjaciół, ciekawych lekcji i fajnych przerw, by nauka była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijania własnych talentów w pełnej życzliwości atmosferze. Rodzicom i Opiekunom - radości i dumy z osiągnięć swoich pociech. Dyrekcji - satysfakcji z kierowania "Trójką" najlepszą szkołą mieście, województwie, a nawet całym kraju, licznych pochwał z Kuratorium i hojnych sponsorów wspierających nasze inicjatywy. "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić". W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy wszyskim szczęścia i samych radosnych dni, byśmy z radością witali się w poniedziałki i z żalem rozstawali w piątki. Samorząd Uczniowski "Trójki"

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 93