Facebook
BIP
Szkoła pamięta
Szkoła pamięta

Już po raz trzeci zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. W ramach akcji szkoły, przedszkola i placówki oświatowe mogą realizować różnorodne działania. Oto propozycje działań: odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii; uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy; przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii; przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych; odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat; zorganizowanie wycieczki patriotycznej; spotkanie z osobą popularyzującą historię danego regionu; opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych, np. prezentacja dotycząca jakiejś postaci lub rocznicy historycznej; wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą, w tym opiekujących się miejscami pamięci poza granicami naszego kraju.

Czytaj więcej

Telefon zaufania
Telefon zaufania

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki uprzejmie informuje, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Nauczycielom - zdolnych, mądrych i sympatycznych uczniów dużo energii, wytrwałości i satysfakcji płynącej z pracy z dziećmi. wielu sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia... Pracownikom obsługi i administracji - mało pracy, zniszczeń, papierków i biurokracji a dużo radości i satysfakcji z współtworzenia naszej szkolnej społeczności Uczniom - wyrozumiałych nauczycieli, dobrych przyjaciół, ciekawych lekcji i fajnych przerw, by nauka była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijania własnych talentów w pełnej życzliwości atmosferze. Rodzicom i Opiekunom - radości i dumy z osiągnięć swoich pociech. Dyrekcji - satysfakcji z kierowania "Trójką" najlepszą szkołą mieście, województwie, a nawet całym kraju, licznych pochwał z Kuratorium i hojnych sponsorów wspierających nasze inicjatywy. "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić". W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy wszyskim szczęścia i samych radosnych dni, byśmy z radością witali się w poniedziałki i z żalem rozstawali w piątki. Samorząd Uczniowski "Trójki"

Czytaj więcej

Warsztaty 2
Warsztaty 2

W dniach 30. 09.2021 4.10.2021 roku odbyły się kolejne warsztaty wyjazdowe do Nadleśnictwa Skrwilno Leśnictwo Huta. W zajęciach brali udział uczniowie powiatu lipnowskiego z następujących szkół : SP Wola, SP Kikół, SP Ciełuchowie, SP Zajeziorze i SP Chrostkowo oraz SP nr 2 Lipno , SP Skępe ,SP Tłuchowo, SP Maliszewo oraz SP nr 3 Lipno. Cykl warsztatów ekologicznym pod hasłem "Poznaje , szanuję, chronię " . Koordynator Maria Wierzbicka.

Czytaj więcej

Dzień Języków
Dzień Języków

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych i poprzez atrakcyjną formę obchodów zachęcić ich do nauki. Na wrześniowych lekcjach uczniowie naszej szkoły wybrali się w podróż po Wielkiej Brytanii. Oglądanie filmów, wspólne przygotowywanie plakatów, wykonywanie kart pracy, czy interaktywne zadania pogłębiły wiedzę dzieci o otaczającym świecie oraz wzbudziły zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych.

Czytaj więcej

Warsztaty 1
Warsztaty 1

W dniach 29-30 09.2021 roku odbyły się warsztaty wyjazdowe do Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego Kowal. Uczniowie powiatu lipnowskiego brali udział w projekcie ekologicznym "Poznaje , szanuję, chronię " . Szkoły biorące udział to: SP w Kikole, SP w Cieluchowie, SP w Zajeziorzu, SP w Chrostkowie, SP w Woli, SP nr 2 w Lipnie oraz SP 3 w Lipnie. Koordynatorem była p. Maria Wierzbicka.

Czytaj więcej

Rzeczy niepokój - Baczyński muzycznie
Rzeczy niepokój - Baczyński muzycznie

Rok 2021 jest rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z okazji setnej rocznicy jego urodzin. W związku z tym zespół Blue Sounds przygotował niezwykły koncert "Rzeczy niepokój - Baczyński muzycznie". Uczniowie klas ósmych naszej Szkoły mieli możliwość wysłuchać koncertu w dniu 28 września w Kinie Nawojka. Dziękujemy muzykom za piękną lekcję historii, poezji i muzyki. Byliśmy bardzo wzruszeni

Czytaj więcej

Wybory rady SU
Wybory rady SU

Dnia 28 września w naszej szkole odbyły wybory do Samorządu Uczniowskiego 😊 zagłosowało 167 uczniów z klas IV-VIII. Najwięcej głosów otrzymała Kornelia Lewalska z klasy 8a, która zostaje przewodniczącą szkoły 👏‼️ Wojtek Grzywiński z kl 5b oraz Tymoteusz Bieniewicz z klasy 6b zostają zastępcami 👏‼️ W skład SU weszli również: Gabriela Impert, Magdalena Kacprzycka, Ewa Kuczek, Julia Komorowska, Zuzanna Kamińska, Martyna Lewandowska, Maria Szojda, Alicja Prądzyńska oraz Oliwia Kuczyńska 👍❗ Opiekunami SU są: p. Anna Socha, p. Marzena Cywińska i p. Aneta Poliwko.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc

24 września w ramach godziny wychowawczej klasa VI b wraz z wychowawcą p.Anną Socha, wzięła udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy ‼️ 🚑 Uczniowie utrwalili wiedzę o postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, przećwiczyli reanimację na fantomach oraz utrwalili wiele przydatnych umiejętności 👍 Bardzo dziękujemy Państwu Marii i Dariuszowi Łęgosz za wspaniałą lekcję 👏👏👏

Czytaj więcej

Bezpieczni w cyberprzestrzeni
Bezpieczni w cyberprzestrzeni

24 września podczas zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8b,d uczestniczyli w zajęciach online w ramach programu Bakcyl. Temat zajęć dotyczył bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Poruszane zagadnienia dotyczyły zabezpieczenia hasła w smartphone, komputerze oraz kont bankowych. Warsztaty poprowadziła Joanna Zimoląg-Myczkowska. Koordynator zajęć a zarazem nauczycieli doradztwa zawodowego jest Maria Wierzbicka.

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 93