Europejski Dzień Języków.

Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. Oficjalnie święto przypada 26 września i służy promocji nauki języków obcych. Od kilku już lat w naszej szkole organizowany jest Dzień Języków Obcych. Co roku staramy się aby impreza ta była ciekawa i oryginalna. Razem z młodzieżą nauczyciele języka angielskiego przygotowują występy. W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klas VI a i VI b wzięli udział w przedstawieniu prezentując nam ciekawe informacje na temat kultury, literatury, zwyczajów i znanych miejsc w Zjednoczonym Królestwie. Uczniowie wysłuchali hymnu Zjednoczonego Królestwa, zagranego przez ucznia kl VI b Patryka Piwczyńskiego, poznali najciekawsze zabytki Londynu, oraz zabawne zwyczaje jak np. „Dzień Naleśnika”. Ponadto obejrzeli sceny z „Hamleta” i dowiedzieli się, kim był doktor Watson i detektyw Sherlock Holmes. Młodsi uczniowie z klas I – III wystąpili w scenkach muzycznych udowadniając ze można nauczyć się języka angielskiego za pomocą zabawnych piosenek.