Facebook
BIP
31 finał WOśP
31 finał WOśP

Jak co roku, w ostatni tydzień stycznia Samorząd Uczniowski gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy W tym roku gramy pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Harmonogram poniedziałek 23.01 - zbiórka do puszek wtorek 24.01 - kiermasz słodkości klas IV - V środa 25.01 - kiermasz słodkości klas VI - VIII, licytacja czwartek 26.01 - loteria fantowa piątek 27.01 - zbiórka do puszek, podsumowanie, pamiątkowe zdjęcia niedziela 29.01 - nasi wolontariusze będą kwestowali podzas 31 finału WOŚP w naszym mieście Dlaczego walka z sepsą? Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, co piąta osoba na świecie umiera właśnie na tę paskudną chorobę. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8%. Liczy się każda chwila, dlatego nie chcemy, by w naszych szpitalach zabrakło nowoczesnego sprzętu do walki z tą podstępną chorobą. Włącz się i Ty. Zagraj z nami: wrzuć grosz do puszki, kup ciastko albo los na loterii, zaszalej na licytacji. Na pewno znajdziesz coś dla siebie i być może właśnie uratujesz mi życie. Dziękuję :)

Czytaj więcej

Koncert Kris Quartet
Koncert Kris Quartet

Dziś w szkole mieliśmy przyjemność gościć Kris Quartet, którzy zagrali i zaśpiewali dla nas kilka fantastycznych, świątecznych standardów muzycznych. Były grzechotki, dzwoneczki i mnóstwo zabawy! Dziękujemy Kris Quartet!!!!!!

Czytaj więcej

Budowa hali - ostatnie szlify
Budowa hali - ostatnie szlify

Trwają prace montażowe w hali sportowej przy naszej szkole. Po wszystkich pomieszczeniach oprowadził nas Pan Dyrektor. Wyposażenie wzbogacane jest z każdym dniem, szatnie pachną świeżością. Ostatnie szlify przed wielkim otwarciem! Już niedługo...

Czytaj więcej

Jasełka 2022
Jasełka 2022
Jasełka 2022
Dziś w naszej szkole, dzięki staraniom uczniów klasy 5c wraz z opiekunami oraz dziewczynkom z klas 6 pod opieką p. Emilii Kaczan, miały miejsce Jasełka pt. "Jeden zero dla nieba" wprowadzająca nas w tematykę i przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim za wszelką pomoc serdeczne podziękowania.

Czytaj więcej

Mikołajkowy turniej szachowy
Mikołajkowy turniej szachowy

20.12.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie odbył się "Mikołajkowy turniej szachowy". Uczestniczyło w nim 18 uczniów. Zwyciężył Przemysław Minkowski, drugie miejsce zajął Wiktor Łukowski, a trzecie Miłosz Wrześniewski. Turniej przeprowadził pan Krzysztof Dubicki

Czytaj więcej

„ŚWIĄTECZNA  PACZKA”   PODZIĘKOWANIE
„ŚWIĄTECZNA PACZKA” PODZIĘKOWANIE

ORGANIZATORZY AKCJI PRAGNĄ PODZIĘKOWAĆ SPOŁECZNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LIPNIE WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI DLA UBOGICH RODZIN Z NASZEGO MIASTA. Tylko dzięki wspólnemu działaniu możliwe stało się wsparcie rzeczowe osób z najuboższych rodzin. Dziękujemy za piękny dar serca. ORGANIZATORZY

Czytaj więcej

Zajęcia z języka migowego w świetlicy szkolnej
Zajęcia z języka migowego w świetlicy szkolnej

1 grudnia 2022 w grupie świetlicowej gościem była pani Ania Socha. Pani Ania jest anglistką w naszej szkole. Ukończyła także kurs języka migowego na poziomie zaawansowanym. Pani Ania przyjęła zaproszenie pani Magdaleny Błochowicz i Marty Turskiej i fantastycznie przeprowadziła zajęcia z grupą świetlicową. Dzieci nauczyły się nazw kilku zwierząt, poznały alfabet w języku migowym i spróbowały przeliterować swoje imię. Dziękujemy serdecznie pani Ani, dzieciaki były zachwycone!!!

Czytaj więcej

Turniej Słowa- Dzieci mają głos
Turniej Słowa- Dzieci mają głos

Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest organizatorem Turnieju Recytatorskiego. Eliminacje powiatowe odbyły się w kilku miastach województwa, między innymi w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie, gdzie nagrodę i bilet do dalszej recytatorskiej przygody otrzymał uczeń naszej szkoły Szymon Laszenko. 18 listopada 2022 roku w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego " Turniej Słowa- Dzieci mają głos". W kategorii klas I-III wystąpiło 19 uczestników, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdolności recytatorskich. Nasz przedstawiciel Szymon Laszenko wyrecytował II miejsce, wspaniale przedstawiając wiersz Marii Terlikowskiej " Straszny sen". Z dumą i radością gratulujemy Szymonowi i dziękujemy pani Katarzynie Palczak za przygotowanie ucznia do konkursu.

Czytaj więcej

POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „MÓWIMY WIERSZEM”
POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „MÓWIMY WIERSZEM”

POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „MÓWIMY WIERSZEM” 18 listopada 2022r. mieliśmy niepowtarzalną okazję podziwiać uczestników IX edycji Konkursu Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych „Mówimy wierszem”. Uroczystość odbyła się dzięki zaangażowaniu organizatorek: Wioletty Ługowskiej i Doroty Wojtal. Konkurs skierowany był do uczniów szkół i przedszkoli z powiatu lipnowskiego. W tym roku przystąpiło do niego 23 uczestników. Najmłodsi recytatorzy z ogromnym zaangażowaniem prezentowali utwory należące do kanonu poezji dla dzieci. Ocenie podlegały: dykcja, mimika, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, stroju i rekwizytów. W konkursie wzięli udział uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwu kategoriach wiekowych: I kategoria – zerówki przedszkolne, szkolne i klasy pierwsze. II kategoria – klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej. W jury zasiedli: p. Wanda Mróz, p. Mateusz Drozdowski.

Czytaj więcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas ósmych, pod kierunkiem wychowawców (p. Anny Baranowskiej, p. Małgorzaty Walczewskiej, p. Marcina Makowskiego, p. Patryka Chrabąszczewskiego), przygotowali uroczysty apel dla całej społeczności szkolnej. Na pochwalę zasługuje patriotyczna postawa uczniów, ich zaangażowanie w przedsięwzięciu. Atmosfera była wzruszająca i podniosła. W ramach obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, w klasach I-III przeprowadzono konkurs plastyczny na plakat "11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości ". Wręczenie nagród nastąpiło po uroczystym apelu. Fundatorem nagród była Rada Rodziców. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 93