"Strajk" w bibliotece.

W ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w naszej szkole odbyło się przedstawienie o książce pt. „Strajk”, które przygotowało koło recytatorskie, prowadzone przez Annę Marciniak. Rozstrzygnięto także konkurs pt.”Biblioteka moich marzeń”. Laureatami zostali: Anita Jankowska, Agata Popielińska, Alan Kórnatowski, Weronika Goszcz, Weronika Gojlik, Konrad Chupka, Weronika Zaborowska, Joanna Witkowska. Gratulujemy. Zachęcamy wszystkich do czytania książek. Pamiętajmy, że w dobie telewizji , komputerów książka jest, była i będzie ważna i potrzebna. Dostarcza nam bowiem nie tylko wiedzy, rozrywki i emocji ale także pobudza fantazję, rozwija umiejętności, zainteresowania, rozszerza świadomość, skłania do rozmyślań. Często pociesza, wzrusza. Jednym słowem wzbogaca. Książka pomaga nam zrozumieć siebie. Odkrycie, że są inni, którzy myślą jak my, że mamy prawo do swoich odczuć i reakcji, umacnia nasze poczucie własnej wartości. Dlatego czytajmy książki!