Oddali hołd bohaterom miasta Lipna.

Dzień 1 września to nie tylko data rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To przede wszystkim początek tragicznych wydarzeń września 1939 roku, kiedy hitlerowskie Niemcy przekroczeniem granicy Polski rozpoczęły II wojnę światową. Oddając cześć bohaterom miasta i powiatu lipnowskiego pomordowanym przez hitlerowskiego okupanta w latach 1939-1945 władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawiciele organizacji społecznych, zakładów pracy, uczniowie oraz mieszkańcy Lipna złożyli kwiaty przed pomnikiem i ścianą śmierci na Placu Dekerta. Honorową wartę przyjęli harcerze z drużyny "Słoneczni" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie. Ta piękna lekcja patriotyzmu dowodzi jak wciąż żywe w naszym społeczeństwie są wspomnienia tych tragicznych dni.