Projekt motyl.

Organizujemy akcję wykonania i wysyłki do Stanów Zjednoczonych ręcznie wykonanych motyli.
Zasady projektu „Motyl” znajdziecie Państwo poniżej:
Muzeum Holocaustu w Houston organizuje zbiórkę ręcznie wykonanych motyli,
z których powstanie wielka wystawa, zaplanowana na wiosnę 2013 roku.
Plan to zebranie 1 500 000 ręcznie wykonanych motyli - ma to odpowiadać liczbie dzieci, które zginęły podczas Holocaustu.
Dlaczego motyl?
"Motyl" to wiersz napisany przez Pavla Friedmana, czeskiego poetę, zamordowanego w Auschwitz.
Wiersz odnaleziony został w getcie, w którym przebywał Pavel Friedman, już po wyzwoleniu getta.
Zasady:
* Wymiary pojedynczego motyla to maksymalnie 20 cm na 25 cm;
* Motyle mogą być zrobione z jakiegokolwiek materiału, jednak powinny być płaskie.
* Nie używajcie brokatu do ozdabiania swoich motyli.
* Nie używajcie produktów spożywczych do ozdabiania motyli (produkty zbożowe, makaron, cukierki, kasza, ryż itp.)
Prosimy dzieci z klas I – VI
o wykonanie motyla z dowolnego materiału według określonych powyżej zasad.
Prosimy też o dołączenie znaczka pocztowego o dowolnej wartości, ułatwi to wysyłkę do Stanów Zjednoczonych.
Zbiórka motyli będzie prowadzona w świetlicy do końca września 2011.
Osoba odpowiedzialna: Marta Turska - Grochocka