Dzień Ziemi 22 kwietnia

🌏 22 kwietnia obchodzimy   Światowy Dzień Ziemi 🌏. Trudny czas pandemii to lekcje online, czas spędzany przed komputerami, ograniczone kontakty towarzyskie, utrudnione możliwości uprawiania sportu. W związku z tym przez cały tydzień poprzedzający Dzień Ziemi 🌏 inaczej wyglądały nasze lekcje biologii i chemii. Skróciliśmy maksymalnie wpatrywanie się w monitory i wyszliśmy na nietypowe, bo "solowe", zajęcia w plenerze, które pozwoliły nam odpocząć, czerpać energię z 🌏. Spędziliśmy te lekcje EKO-logicznie. Pamiątką z tych lekcji są zdjęcia, które tworzą PLAKATY DOBRYCH WSPOMNIEŃ.
Uczniowie klas ósmych ułożyli krzyżówki, zamiast pisania prac klasowych. Hasła krzyżówek to:
"ZIEMIA JEST TWOIM OKRĘTEM, NIE SIEDZIBĄ" (św. Augustyn)
"ZIEMIA WIECIEJ MÓWI NAM O NAS NIŻ KSIĄŻKI" (Antoine de Saint- Exupery)
"WPATRZ SIĘ W PRZYRODĘ, WSZYSTKO ZROZUMIESZ" (Albert Einstein)
Zdjęcia nadesłali uczniowie klas 6a, 6b, 6d, 7a, 7b, 7c, 7d, 8a, 8b, 8c.
Dziękuję WSZYSTKIM za zaangażowanie 🥰
Anna Baranowska
#DzieńZiemi #Biologusdesignans
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl II C przygotowali przedmioty z odpadów. Piękne prawda?